H. Avni Alpaslan, memleketi Tirebolu’da anıldı! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

H. Avni Alpaslan, memleketi Tirebolu’da anıldı!


Sakarya Meydan Muharebesi’nde 30 Ağustos 1921’de şehit düşen Tirebolulu kahraman Hüseyin Avni Alpaslan için, ilçedeki Kahramanlar Anıtı önünde anma töreni düzenlendi…

Kurtuluş Savaşı’nın gizli kahramanlarından Tirebolulu Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan, ölümünün 97’nci yılında ilçede düzenlenen sade bir törenle anıldı. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına denk gelen önemli günde memleketi Tirebolu’da anılan Alpaslan için, ilçenin Hamam Mahallesindeki Kahramanlar Anıtı önünde tören yapıldı.

Tirebolu Kaymakamı Abdulkadir Şahin’in de katıldığı anma töreninde, Şehit Binbaşı’nın hayatı anlatılıp, yaptığı kahramanlıklar üzerinde duruldu. Tirebolu Şehit Binbaşı H. Avni Alpaslan’ı anma törenine, Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak ile ilçe protokolü ve gaziler de katıldı. Tirebolu’daki anma töreni, Zafer Bayramı kutlamalarının ardından gerçekleşirken; Belediye Başkanı Karabıçak, sosyal medya aracılığı ile Alpaslan için anma mesajı yayınladı. Başkan Karabıçak mesajında şu ifadeleri kullandı: “Kurtuluş Savaşı’nın gizli kahramanlarından, sade bir asker değil, aynı zamanda bir kültür insanı olan, Türklüğün yücelmesi ve Türk Kültürünün gelecek kuşaklara aktarılması yolunda kalemini de kılıcı gibi isabetli kullanmış, şehitliğini çocuklara bırakılacak en onurlu bir miras olarak görecek kadar büyük bir vatansever olan ve Sakarya Meydan Muharebesi’nde 30 Ağustos 1921’de şehitlik mertebesine ulaşan Tirebolulu değerli hemşerimiz Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan’ı, 97’nci ölüm yıldönümünde bir kez daha minnet ve saygıyla anıyoruz.