Habiboğlu Ailesinin acı günü! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Habiboğlu Ailesinin acı günü!


Tirebolu’nun değerli hanımefendilerinden PTT Şefi Zafer Nur Habiboğlu, yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek sevenlerini üzdü..!

Tirebolu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarken, değerli bir evladını kaybetmenin üzüntüsünü de yaşadı. PTT eski çalışanlarından Zafer Nur Habiboğlu (65), yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek, yaşamını yitirdi ve sevenlerini üzüntüye boğdu.

Tireboluspor eski kulüp başkanlarından iş adamı rahmetli Erkmen Habiboğlu’nun biricik eşi, Emin ve Banu’nun kıymetli anneleri, Tirebolu’nun güler yüzlü ve hayat dolu hanımefendilerinden PTT eski şefi  Zafer Nur Habiboğlu, emekli olduktan sonra İstanbul’da çocuklarının yanında yaşamaya başlamıştı. Yaklaşık 2 ay önce yakalandığı amansız hastalıkla mücadele vermeye çalışan Tirebolu’nun Zafer ablası, bir hafta önce İstanbul’da hastaneye kaldırıldı. Hastanedeki yaşam savaşını 22 Nisan sabahı kaybeden 2 çocuk annesi Zafer Nur Habiboğlu’nun cenazesi, 23 Nisan sabahı çocukları tarafından memleketi Tirebolu’ya getirildi.

Merhume Habiboğlu için Tirebolu’da hazin bir tören düzenlendi. Naaşı Hükümet Konağı karşısındaki evlerine getirilen Zafer Nur Habiboğlu’nu son yolculuğuna uğurlamak için gelenler, Habiboğlu’nun çocuklarına ve yakınlarına taziyede bulunurlarken; talihsiz PTT’cinin eski arkadaşları ve yakınları da göz yaşlarına boğuldu. Habiboğlu için evlerinin kapısında helallik alındıktan sonra naaşı Çarşı Camii avlusuna götürüldü. Burada İkindi Namazının ardından kılınan Cenaze Namazından sonra, Habiboğlu’nun cenazesi Yeniköy Aile Kabristanlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Tirebolu Ekspres Ailesi olarak merhume ablamız Zafer Nur Habiboğlu’na Allah’tan rahmet, çocukları Emin ve Banu, sevgili yeğenleri Tarık, Nazmi ve Namık Habiboğlu ile sevenlerine başsağlığı dileriz. Ruhu şad, mekanı cennet ve toprağı bol olsun…