Halil Ak, Borsa Başkanlığına aday oldu… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Halil Ak, Borsa Başkanlığına aday oldu…


Tirebolulu iş adamı Ahmet Ak Gıda ve Gaffaro Fındık Şirketi başkanı Halil Ak, Giresun Ticaret Borsası’nda 3 Nisan’da başkanlık için yarışacak…

Giresun Ticaret Borsası’nda seçim heyecanı yaşanıyor. 3 Nisan’da yapılacak olan başkanlık seçimi için adaylık koyan 3 isimden birisi Tirebolu’dan. Tirebolu Ahmet Ak Gıda ve Gaffaro Fındık Şirketi’nin başkanı olan Halil Ak, Giresun Ticaret Borsası’ndaki seçime en güçlü aday olarak katılacak.

Giresun ve Tirebolu’nun en önemli fındık sektörlerinden biri olan Ahmet Ak Gıda ve Gaffaro Fındık Şirketi’nin de başkanı Halil Ak, Ticaret Borsası Başkanlığı için Harun Aydın ve Yaşar İbaş ile yarışacak. Güçlü bir Yönetim Kurulu oluşturmak amacıyla yola çıkan ve Borsa Başkanlığına aday olan Halil Ak’ın mensubu olduğu Ahmet Ak Gıda, fındık sektöründe önemli başarılara imza atarken; başında bulunduğu şirket birçok defa Vergi Rekortmeni oldu. Son olarak Ekonomist Dergisi tarafından gerçekleştirilen değerlendirmede 500 büyük şirket içinde ilk 5’e girerek ödüle layık görülen Ahmet Ak Gıda, Giresun’un ve Tirebolu’nun gurur kaynağı olmuştu. İşte böylesine önemli bir şirketin sorumlu müdürü olan Halil Ak’ın, Ticaret Borsası’nda da başarılı hizmetlere imza atacağının bir göstergesi olarak dikkat çekiyor. Borsa başkanlığı için yarışacak 3 aday için son kararı 3 Nisan’da üyeler verecek. Aynı zamanda Borsa Meclisi üyesi de olan Halil Ak’a, 3 Nisan’daki seçimler için bol şanslar diliyoruz ve kendisini Borsa Başkanı olarak görmek istiyoruz.