Harşıt Vadisi önergesi, Meclis’te reddedildi! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Harşıt Vadisi önergesi, Meclis’te reddedildi!


CHP İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci’nin, Meclis gündemine taşıdığı Harşıt Vadisi’ndeki tahribat konulu önergesi, Ak Partili üyelerin oylarıyla görüşmeye alınmadı..!

Tirebolu’dan denize dökülen Harşıt Çayı üzerinde bulunan Kum-Çakıl Ocaklarının çevreye verdiği ve olası bir doğal afet karşısında yaşanılacak tehlikenin boyutları, yıllardır ilçe gündeminden düşmezken; vadinin geleceğiyle ilgili bir soru önergesi hazırlayan İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Cebeci’nin, bu önergesinin görüşmeye dahi alınmaması, ilçede tepkiyle karşılandı.

İl Genel Meclisi’nin geçen haftaki oturumunda Tirebolu için hayati önem arzeden konuyu Meclis gündemine taşıyan Cebeci’nin, Meclis Başkanlığı’na sunduğu soru önergesi, Ak Partili üyelerin oylarıyla reddedilerek görüşmeye alınmadı. CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi Cebeci’nin, Harşıt Vadisi’ndeki tahribatın v e olası bir doğal afette yaşanılacak tehlikenin ve çevredeki vatandaşların mağduriyetlerinin araştırılması hususundaki soru önergesinin, Meclis’te Ak Partili üyeler tarafından reddedilmesi esefle karşılanırken; Harşıt Vadisi’ndeki kötü görüntüler gazetelere de yansımıştı.

Çevre duyarlılığı olan ve Harşıt Vadisi’nin tahribatına göz yumulmamasını isteyen herkesin, bu konuya önem vermesi gerekirken; İl Genel Meclisi’ne sunulan önergenin, görüşmeye dahi alınmaması, Tirebolu kamuoyunu son derece rahatsız etmiş olup, ilgili ve yetkili mercilerin bu konuda duyarsız kalmaması bekleniyor. Tirebolu ve özellikle Harşıt Vadisi için çok büyük önem arzeden bu konunun etraflıca ele alınması ve Harşıt Çayı’nın yok olmaması adına herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Haberimizi, “Uyuma Tirebolu, iş işten geçmeden vadine sahip çık” dip notuyla bitiriyor ve vadinin kurtuluşu konusunda herkesi göreve davet ediyoruz.


Harşıt Vadisi önergesi, Meclis’te reddedildi!” için bir yorum

  1. Demek ki böyle bir araştırma bazılarını rahatsızmı ediyor sorusu geliyor aklıma .Uyuma Tirebolum uyuma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir