Harşıt Vadisi’nin çehresi değişiyor! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Harşıt Vadisi’nin çehresi değişiyor!


DSİ Genel Müdürlüğü tarafından ikinci bölüm ıslah çalışmaları devam eden Harşıt Vadisi’ndeki işlemlerin 2019 yılı içinde bitirilmesi hedefleniyor…

Harşıt Vadisi yeni bir çehreye kavuşuyor. DSİ Genel Müdürlüğü tarafından vadide devam eden ıslah çalışmalarının önümüzdeki yıl tamamlanması planlanıyor.

DSİ Genel Müdürlüğü kanalıyla dere ıslahları için yapılan çalışmalar, şehir merkezleriyle ilçelere de ayrı bir güzellik katıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan DSİ Genel Müdürü Murat Acu, “Son yıllarda bakanımızın da talimatıyla sırasıyla estetiği, emniyeti ve ekonomiyi ön plana çıkaran dere ıslahlarını hayata geçiriyoruz. Bunu yaparken belediyeler ile beraber aynı zamanda mesire alanları da meydana getiriyoruz” dedi.

Derelerde yapılan taşkın koruma tesisleriyle Giresun il ve ilçelerinde taşkın riskinin azaltıldığını vurgulayan Genel Müdür Acu, bu kapsamda Tirebolu ilçesi Harşıt Vadisi Islahı 2’nci kısım Taşkın Kontrol İnşaatındaki çalışmaların hızla devam ettiğini ve projenin 2019 yılı içinde tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi. Tirebolu Harşıt Vadisi’ndeki ıslah çalışmalarının bitirilmesiyle, vadinin çehresi değişecek ve belediyenin de katkıları ile vadi içerisinde mesire alanları da oluşturulacak.