Haydi hayırlısı; TİF – RADYO, yayın hayatına başladı..! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Haydi hayırlısı; TİF – RADYO, yayın hayatına başladı..!


Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi’nde kurulan radyo, 8 Haziran Cuma günü yapılan sade bir törenle yayın hayatına merhaba derken; radyoda ilk canlı yayını Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun gerçekleştirdi…

Giresun Üniversitesi’ne bağlı Tirebolu İletişim Fakültesi’nde uzun uğraşlar sonucu kurulan ve TİF-RADYO adı verilen iletişim organı, 8 Haziran 2018 Cuma günü fakültede düzenlenen sade bir törenle yayın hayatına başladı. Ve radyonun ilk canlı yayın konuğu da Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun oldu.

Tirebolu İletişim Fakültesi’nde kurulan Radyo Stüdyosunun açılış töreni, 8 Haziran Cuma günü saat 11’de gerçekleşti. Açılışa Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Coşkun ile Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Abbas Karaağaçlı, Tirebolu Kaymakamı Abdulkadir Şahin, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Elmas, Dekan Yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi İsmail Cem Feridunoğlu ve Dr. Öğretim Üyesi Hayrettin Orhanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, Tirebolu MYO Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Refik Yılmaz, İletişim Fakültesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Şaban Aydın Arslan, Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram ve fakültedeki akademisyenler katıldı.

Stüdyonun açılışı öncesinde katılımcılara hitaben bir konuşma yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elmas, Radyo Stüdyosunun kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, bu radyo sayesinde Giresun Üniversitesi’nin ve Tirebolu İletişim Fakültesi’nin tüm dünyaya açılacağını söyleyip, fakültedeki Televizyon Stüdyosunun da kısa zamanda hizmete sokulacağını kaydetti. Daha sonra katılımcılar hep birlikte hayırlı olsun dilekleriyle stüdyo önündeki kurdeleyi keserek, radyonun açılışını yaptılar.

RADYONUN İLK CANLI YAYIN KONUĞU REKTÖR COŞKUN OLDU

Tirebolu İletişim Fakültesi’nde faaliyete geçen ve şimdilil internet üzerinden yayın yapacak olan radyonun ilk canlı yayın konuğu Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Coşkun oldu. Fakültenin Radyo ve Televizyon Bölümü öğrencilerinden Esra Doğan’ın sunumuyla gerçekleşen ilk canlı yayında Rektör Coşkun, üniversitenin faaliyetlerinden ve işlevlerinden bahsederek, Tirebolu İletişim Fakültesi’ndeki radyo ve daha sonra açılacak televizyon ile tüm dünyaya açılacaklarını, bunun da hem Giresun’un, hem üniversitenin ve hem de Tirebolu’nun tanıtımında çok önemli bir yer tutacağını bildirdi. Şimdilik internet üzerinden yayın yapacak olan TİF-RADYO, frekans alındıktan sonra karasal yayına başlayacak. Radyomuz, üniversitemize ve fakültemize hayırlı-uğurlu olsun. Allah, emeği geçenlerden razı olsun..!