Son Dakika

Nisan 19 2024 | Cuma
GÜNDEM

Hemşerimiz Hocaoğlu, Konya’ya tayin oldu!

İzmir Menemen’de 2 yıl süreyle Başsavcı olarak görev yapan Tirebolulu hemşerimiz Ekrem Hocaoğlu, Hakimler ve Savcılar Kurulu Yaz Kararnamesiyle Konya’ya atandı…

Tirebolu’nun yetiştirdiği değerli ve genç hukukçulardan Ekrem Hocaoğlu, Hakimler ve Savcılar Kurulu Yaz Kararnamesiyle Konya iline tayin oldu. Son 2 yıldır İzmir’in Menemen ilçesinde Başsavcı olarak görev yapan evli ve 2 çocuk babası Hocaoğlu, yeni atandığı Konya Adliyesi’nde savcı olarak görev ifa edecek.

Tirebolu’nun Yaraş Köyü’nden olan ve hukuk camiasında 11 yıldır görev yapan Ekrem Hocaoğlu (35), genç yaşına rağmen mesleğinde önemli başarılara imza atmış birisi. Menemen’de çalıştığı kısa süre içinde kendisini tüm camiaya sevdiren ve mesleğinde devamlı kariyer yükselten Hocaoğlu, cezada alternatif bir çözüm yolu olan uzlaşma kurumuna sağladığı katkılarından dolayı, geçtiğimiz Mart ayında dönemin Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den Teşekkür Belgesi almıştı. Uzlaşma kurumunun uygulanmasında Türkiye derecesi yapan değerli hemşerimiz Hocaoğlu’na belgesi, İstanbul’da düzenlenen bir törenle Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Daire Başkanı Halil Koç tarafından verilmişti. Tirebolulu genç hukukçu Hocaoğlu’nu tebrik ediyor ve kendisine yeni görev yeri olan Konya’da da üstün başarılar diliyoruz.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler