Hemşerimiz M. Durkaya, Profesör oldu… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Hemşerimiz M. Durkaya, Profesör oldu…


Giresun Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölüm Başkan Vekili olan Öğretim Görevlisi Mehmet Durkaya, Profesörlük ünvanını aldı…

Tirebolu’nun yetiştirdiği değerli eğitimcilerden Giresun Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölüm Başkan Vekili Öğretim Görevlisi Mehmet Durkaya, ilgili tezlerini başarıyla tamamlayarak Profesörlük ünvanını aldı.

1969 Tirebolu doğumlu M. Durkaya; ilk, orta ve lise tahsilini memleketi Tirebolu’da tamamladıktan sonra yüksek okul öğrenimine İstanbul Üniversitesinde başladı. Lisans öğrenimini İstanbul’da yapan Durkaya, Yüksek Lisans ve Doktorasını Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesinde tamamladı. 2004 yılında Giresun Üniversitesinde Yardımcı Doçent olarak göreve başlayan Durkaya, bir süre ilçemizdeki MYO’da müdürlük görevinde de bulundu. Mesleki tezlerini başarıyla tamamlayan ve Giresun Üniversitesinde Doç. Dr. olarak görev yapan Durkaya, bu ünvanlarına bir yenisini daha katarak, Profesörlüğe yükseldi. Prof. Dr. Durkaya’ya ilk tebrik Tirebolu’dan geldi. Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, beraberinde Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya olduğu halde Giresun Üniversitesine giderek, Durkaya’yı makamında ziyarete edip kendisini kutladılar. Profesörlüğe yükselen değerli hemşerimizi biz de tebrik ediyor ve kendisine görevinde başarılar diliyoruz.