Hemşerimiz Prof. Dr. Dursun, Bakan Yardımcısı oldu! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Hemşerimiz Prof. Dr. Dursun, Bakan Yardımcısı oldu!


Kültür ve Turizm Bakanlığı eski müsteşarı Tirebolulu hemşerimiz Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, yeni dönem için Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda Bakan Yardımcılığı’na getirildi…

Tirebolu’nun yetiştirdiği değerli akademisyenlerden Kültür ve Turizm Bakanlığı eski müsteşarlarından Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan atama ile aynı bakanlıkta Bakan Yardımcılığı’na getirildi.

5 ayrı bakanlıkta yapılan atamalarla ilgili karar, 20 Temmuz tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girerken; Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2’nci ve 3’ncü maddeleri uyarınca gerçekleşen atamalar Adalet Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı kadrolarında oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı atamaya göre; Kültür ve Turizm Bakanlığı eski müsteşarlarından hemşerimiz Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun ile Nadir Alpaslan ve Ömer Arısoy, aynı bakanlığın Bakan Yardımcılıklarına getirildiler. Hemşerimiz Prof. Dr. Dursun’u kutluyor ve kendisine yeni görevinde üstün başarılar diliyoruz.