Hentbol İl Birinciliği maçları Tirebolu’da yapıldı… - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Hentbol İl Birinciliği maçları Tirebolu’da yapıldı…


Giresun Ortaokullararası Yıldız Kızlar Hentbol İl Birinciliğinde temsilcimiz İmam-Hatip Ortaokulu il üçüncüsü oldu…

Giresun Ortaokullarası Yıldız Kızlar Hentbol İl Birinciliği müsabakaları geçen hafta içinde ilçemiz Tirebolu’da yapıldı. Tirebolu temsilcisi İmam-Hatip Ortaokulu’nun il üçüncüsü olduğu turnuvada Görele Mehmet Gürel Ortaokulu il birincisi olarak, gruplarda ilimizi temsil etmeye hak kazandı.

Tirebolu Kapalı Spor Salonunda 26 Mart’ta başlayan ve 5 Nisan’da sona eren Okullararası Yıldız Kızlar Hentbol İl Birinciliğinde, final müsabakası Görele’nin iki temsilcisi Mehmet Gürel Ortaokulu ile Hasan Ali Yücel Ortaokulu arasında oynandı. Karşılaşmadan 22-8 galip ayrılan Mehmet Gürel Ortaokulu şampiyonluğa ulaşırken; üçüncülük-dördüncülük maçında Giresun Ülper Şehit Ümit Kılıç Ortaokulu ile karşı karşıya gelen Tirebolu temsilcisi İmam-Hatip Ortaokulu, rakibini yenerek, şampiyonayı il üçüncüsü olarak tamamladı.

Bir hayli çekişmeli geçen Ortaokullararası Yıldız Kızlar Hentbol İl Birinciliği müsabakalarına; Görele’den Mehmet Gürel Ortaokulu ile Hasan Ali Yücel Ortaokulu; Giresun’dan Mustafa Kemal Ortaokulu, Aksu Şehit Hakan Gemici Ortaokulu, Ülper Şehit Ümit Kılıç Ortaokulu ve Kayadibi Ortaokulu; Tirebolu’dan da İmam-Hatip Ortaokulu takımları katıldı.