Son Dakika

Temmuz 16 2024 | Salı
GÜNDEMYAŞAM

HOLLANDA’DAN TİREBOLU’YA ACI HABER!

Hollanda’da yaşayan 5 kişilik Tirebolulu Kandemir Ailesinin 4 ferdi, polis tarafından evlerinde ölü olarak bulundu, bu acı olay tüm Tirebolu’yu yasa boğdu..!

Tirebolu, geçtiğimiz Cumartesi günü Hollanda’dan gelen acı haberle sarsıldı. Korona virüsle uğraşan ilçe halkı, Hollanda’da yaşadıkları evde ölmüş halde bulunan ve halen ölüm nedenleri belirlenemeyen Kandemir Ailesinin 4 ferdi için ağlıyor. Hollanda’dan Tirebolu’ya ulaşan bu acı haber, ilçede yaşayan Kandemir ve Taşkın Ailelerini perişan ederken; Hollanda Polisi’nin olayla ilgili geniş kapsamlı soruşturma başlattığı bildiriliyor.

Hollanda’nın Belçika sınırına yakın Breda kentine bağlı Etten-Leur şehrinde 28 Mart Cumartesi günü meydana gelen bu üzücü olay, tüm Tirebolu’yu yasa boğarken; Taşkın ve Kandemir Ailelerinin Tirebolu’daki evleri polis tarafından giriş-çıkışlara kapatılarak karantinaya alındı. Edinilen bilgilere göre; Hollanda’da yaşayan emekli öğretmen Hikmet Kandemir ile gelini Gülcan ve torunları Atakan ile Deniz Kandemir’in, 28 Mart Cumartesi günü evde yedikleri pizzadan zehirlendikleri ve evde polis tarafından ölmüş vaziyette bulundukları anlaşılmış olup; olayın aile reisi O. K.’nin, Tirebolu’ya  telefon etmesiyle ortaya çıktığı öğrenildi. İddiaya göre; O. K.’nin eve gelip kapıyı çaldığı ve içeridekilerden ses alamadığı belirtilirken; damat O. K.’nin Tirebolu’ya telefon edip polislerin olay yerine gelmesiyle eve giren polislerin 4 kişinin cansız bedenleriyle karşılaştığı ifade edildi.

Hollanda Polisi olay üzerine geniş kapsamlı inceleme başlatırken; ilk bulgulara göre olayın aile içi şiddet nedeniyle işlenmiş olabileceği bilgisine ulaşıldı. Olay sonrası kayıplara karıştığı bildirilen ve aynı evde yaşayan O. K.’nin her yerde arandığı ifade edilirken; 15 kişilik bir Soruşturma Ekibi kuran Hollanda Polisi’nin, aileyle son görüşenlerin ve komşularınınifadelerine başvurduğu söyleniyor. Bu arada, cenazelerin Türkiye’ye ve Tirebolu’ya getirilmesi için yoğun girişimler yapıldığı bildirilirken; Tirebolu’da yaşayan Taşkın ve Kandemir Ailelerinin yakınları sinir krizleri geçiriyor. Tirebolu’da Çakoğlu Parkı’nın işletmecisi olan Salih Taşkın’ın büyük kızları olan Gülcan ile annesi Hikmet Kandemir ve torunları Atakan ve Deniz’in acı haberi, ilçeyi adeta yasa boğarken; korona virüs salgınıyla uğraşıldığı bu olağanüstü günlerde böyle bir olayla karşılaşılması, özellikle ilgili aileleri ve ilçe halkını derin üzüntüye boğdu. Olayla ilgili gelişmeleri aktaracağımızı belirterek, Kandemir ve Taşkın Ailelerinin derin acılarını paylaştığımızı ifade etmek istiyoruz.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler