Son Dakika

Haziran 24 2024 | Pazartesi
SİYASET

İbrahim Yanık Kimdir?

İbrahim Yanık; 28 Şubat 1962 yılında Giresun’un Espiye ilçesinde dünyaya gelmiştir. Çocukluk yaşlarından itibaren Espiye’de yaşamaya devam eden İbrahim Yanık; ilkokul ve lise eğitimini doğup büyüdüğü ve aşığı olduğu ilçesinde; Espiye’de tamamladıktan sonra, yükseköğrenimine Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler bölümünde devam etmiştir. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra ise 1984-1983 yıllarında vatani görevini yerine getirmiştir. İbrahim Yanık; askeri görevini tamamladıktan sonra devlet memuru olarak çalışma hayatına başlamış, ilçesi ve halkı adına önemli görevler üstlenmiştir. İbrahim Yanık halihazırda evli ve üç çocuk babasıdır.

İbrahim Yanık; çalışma hayatına ilk olarak 1985-1990 yılları arasında Espiye Belediyesi’nde sırasıyla Zabıta Memurluğu ve Tahsilat Bölümünde tahsildar olarak başlamıştır. Ardından ise Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde 3 yıl boyunca Keşap Kadastro Müdürlüğü, 3 yıl da Espiye Tapu Müdürlüğü’nde görevler üstlenmiştir. İbrahim Yanık; kazandığı devlet işlerindeki tecrübesi ve liyakatli hizmet anlayışıyla ön plana çıkmaya başlamış ve başarılı bir memuriyet süreci geçirmiştir. Bunun karşılığında 1997-2005 yılları arasında Espiye’de Tapu Müdürü olarak göreve getirilmiş ve aynı hassasiyetle buradaki görevini sürdürmüştür. Daha sonrasında ise İbrahim Yanık; 2005-2010 yılları arasında Yağlıdere ilçesine Tapu Müdürü olarak atanarak görevine devam etmiştir. Son olarak 2010-2018 yılları arasında Espiye Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapmış, burada halkına ve ilçesinde sonsuz değerler kazandırmaya çaba göstermiştir. İbrahim Yanık; başarılı yöneticilik ahlakıyla yürüttüğü tüm görevlerin ve halkına hizmetlerinin ardından 2018 yılında emekliye ayrılmış, ancak ilçesine ve vatandaşlarına tükenmez hizmet sevdası ile birlikte emekli olduktan sonra ise aktif siyasi ve ticari hayatına başlamıştır.

İbrahim Yanık; ilçenin hem kalkınmasında hem de gelişmesinde sorumluluk almak adına ve Espiye halkına daha fazla hizmet etme düşüncesiyle 31 Mart 2024’te gerçekleşmesi beklenen Türkiye Yerel Seçimlerde Espiye Belediye Başkanlığına Milliyetçi Hareket Partisinden Aday olarak açıklamıştır.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler