Son Dakika

Aralık 11 2023 | Pazartesi
EĞİTİM

İletişim Fakültesi’nde 2’nci mezuniyet coşkusu…

Türkiye’de ilçedeki tek İletişim Fakültesi olan Tirebolu İletişim Fakültesi, 2 ayrı bölümde bu yıl ikinci mezunlarını verdi. Tirebolu’daki Mezuniyet Töreni 9 Mayıs’ta gerçekleşti…

Giresun Üniversitesi’ne bağlı Tirebolu İletişim Fakültesi’nde ikinci mezuniyet coşkusu yaşandı ve fakültenin 2 ayrı bölümünde öğrenim gören öğrenciler büyük bir heyecan içinde iletişim dünyasına ilk adımlarını attılar.

Türkiye’de tek ilçede bulunan Tirebolu İletişim Fakültesi’nde 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni 9 Mayıs Çarşamba günü saat 15’de okul bahçesinde gerçekleşti. Tirebolu’daki fakültede Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü ile Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümünde öğrenim gören son sınıf öğrencilerinin büyük heyecan yaşadığı Mezuniyet Törenine; Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Serkan Soylu ile Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Görevlisi Abbas Karaağaçlı, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Elmas, MYO Müdürü Dr. İhsan Cora, Tirebolu Belediye Başkan Yardımcısı Mazlum Tomak, fakültedeki Dekan Yardımcıları, okuldaki diğer akademisyenlerle idari personeller ve mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

Okul bahçesinde gerçekleşen törende; İletişim Fakültesi Dekanı Elmas ile Rektör Yardımcısı Soylu, mezun öğrencilere hitaben birer konuşma yaparak, medya dünyasına ilk adımlarını atan genç iletişimcilere hayati övütlerde bulundular. Daha sonra kürsüye davet edilen okul birincisi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencisi Aysel Şen, mezun arkadaşları adına yaptığı konuşmayı müteakip, alkışlar varasında fakültenin yaş kütüğüne ikinci plaketi çaktı.

BÖLÜMLERDE İLK 3’E KİMLER GİRDİ?

Tirebolu İletişim Fakültesi’nde bölümlerinde ilk 3’e giren öğrenciler için yapılan Ödül Töreninde, alkışlar arasında kürsü etrafına gelen Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünden birinci Aysel Şen’e, ikinci Aleyna Türüt’e ve üçüncü Kamer Turan’a; Rektör Yardımcısı Soylu tarafından ödülleri takdim edilirken; Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümünde birinci olan Yoncagül Şen, ikinci olan Çağla Gürdap ile üçüncü olan Necla Arpacı’da ödüllerini Fakülte Dekanı Elmas’ın elinden aldılar. Okulda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinden sonra mezun olan bölüm öğrencilerine belgeleri dağıtıldı ve ardından merdivenlere dizilen öğrenciler verilen işaretle başlarındaki keplerini havaya atarak, mezuniyet coşkusunu hep birlikte kutladılar.

Bilindiği gibi, Tirebolu İletişim Fakültesi, ilk mezunlarını geçen yıl vermiş ve 110 iletişimciyi medya dünyasına uğurlamıştı. Bu yıl ikinci mezunlarını veren fakültede okulu bitirmenin heyecanını yaşayan öğrenciler, proğramın son bölümünde müzik eşliğinde halay çekerek, Mezuniyet Törenini sona erdirdiler.

Kaynak: GüniMedya-Tirebolu           Fotograflar: Nilay TOPAL ve Şahin YİĞİTER

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler