İletişim Fakültesinde animasyon atağı… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

İletişim Fakültesinde animasyon atağı…


Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Coşkun, Tirebolu İletişim Fakültesi’nin animasyon konusunda bir hayli iddialı olduğunu söyledi…

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Tirebolu İletişim Fakültesi’ni animasyon sektöründe Türkiye’nin en önemli merkezlerinden birisi haline getirmeyi hedeflediklerini söyleyerek, fakülte olarak animasyon alanında iddialı olduklarını ifade etti.

Tirebolu İletişim Fakültesi’ndeki Animasyon Stüdyosunda altyapının güçlendirilmesi için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Rektör Coşkun, özel firmaların yanı sıra TÜBİTAK’tan proje talepleri aldıklarını belirterek, “Fakültemizi animasyon sektöründe Türkiye’nin önemli merkezlerinden biri haline getirmeyi amaçlıyoruz. Üniversite olarak animasyon alanında iddialıyız ve önemli animatörlerimiz bulunuyor. İlk projemizi TÜBİTAK’a yaptık. Söz konusu projeyi tamamlayarak ilgili kuruma teslim ettik. Yine önemli bir firma bizimle animasyon ve oyun yazarlığı noktasında işbirliği yapacak. Bu konuda gerekli protokolu da imzaladık” dedi.

TÜBİTAK’a teslim edilen projenin çok beğenildiğini de dile getiren Coşkun, “Kaliteli iş yaptığımızı gören TÜBİTAK, bize yeni proje taleplerini iletti. 7 ayrı çalışma daha yaparak kuruma teslim edeceğiz. TÜBİTAK, ihtiyaç duyduğu yazılım ve animasyon işlerini, Giresun Üniversitesi’ne yaptırıyor. Yine bu konuda TRT ile işbirliği yapmak için görüşme halindeyiz. Bütün bu gelişmeler üniversitemiz ve bizim için gurur vericidir” diyerek, Tirebolu İletişim Fakültesi bünyesindeki televizyon ve radyo stüdyolarının kurulması için de altyapı çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.