İletişim Fakültesi’nden Ankara çıkarması! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

İletişim Fakültesi’nden Ankara çıkarması!


Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elmas ile Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Feridunoğlu, başkent Ankara’da TRT Genel Müdürlüğü’nü ve TÜBİTAK’ı ziyaret ettiler…

Giresun Üniversitesi’ne bağlı Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Elmas ile Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmail Cem Feridunoğlu, başkent Ankara’ya giderek, TRT Genel Müdürlüğü’nde ve TÜBİTAK’ta bir dizi görüşmelerde bulundular. 13 Şubat Salı günü gerçekleşen ve Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un hava muhalefeti nedeniyle katılamadığı ziyaretin ilki TRT Genel Müdürlüğü’ne yapıldı. TRT’de Genel Müdür İbrahim Eren ile bir araya gelen Elmas ve Feridunoğlu, Tirebolu İletişim Fakültesi çatısı altında kurulan Animasyon Stüdyosunda yapılan çalışmalar hakkında fikir alış-verişinde bulundular.

Tirebolu İletişim Fakültesi’nin dikkat çekici, önemli bir çalışma yaptığını belirten ve akabinde “Hacivat-Karagöz” animasyonu ile ilgili çalışma yapmaları için TRT Çocuk Programları Daire Başkanlığını görevlendiren Genel Müdür Eren, bu tarz çalışmaları en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini söyledi. Başkent Ankara’ya çıkarma yapan Elmas-Feridunoğlu ikilisi, Genel Müdür Eren’i ziyaretinden sonra, sırasıyla TRT Genel Müdür Yardımcısı Dr. Zeki Çiftçi, TRT Ankara Verici İşletmeleri Müdürü Halis Yalçın, TRT Stüdyoları teknik sorumlularından Kazım Pektaş ve Eğitim Koordinatörü Abdurrahman Çakır ile de bir araya gelerek, görüş alış-verişi yaptılar.

TRT’den sonra TÜBİTAK’a geçen Elmas ve Feridunoğlu, burada bir dizi görüşmeler yaparak, animasyon çalışmasıyla ilgili bilgi alış-verişinde bulundular. Ankara’daki görüşmelerin kendileri için bir hayli verimli geçtiğini ifade eden Dekan Elmas, genç bir fakülte olmalarına rağmen çok ciddi projelere imza attıklarını ve önemli kurumlarla çalışma fırsatı yakaladıklarını belirterek, stüdyo çalışmaları konusunda Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’dan da büyük destek gördüklerini söyledi.