İletişim Fakültesi’ne bir ödül daha! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

İletişim Fakültesi’ne bir ödül daha!


Tirebolu İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü birinci sınıf öğrencilerinin Kısa Film Yarışmasında katıldığı “Karanlık” adlı film, 2’ncilik ödülüne layık görüldü…

Giresun Üniversitesine bağlı Tirebolu İletişim Fakültesine bir ödül daha geldi. Okulun Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü birinci sınıf öğrencilerinin hazırladığı “Karanlık” adlı film, Türkiye çapında İletişim Fakülteleri arasında gerçekleşen Kısa               Film Yarışmasında ikincilik ödülü almaya hak kazandı.

Dakik Proje koordinatörlüğünde Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün destekleriyle Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Akdeniz Üniversitesi ve Herkes İçin Spor Federasyonu paydaşlığında Türkiye’nin 81 il ve 957 ilçesinde düzenlenen YAŞAMAK konulu Kısa Film Yarışmasında, Tirebolu İletişim Fakültesi RTS birinci sınıf öğrencilerinin hazırlamış olduğu “KARANLIK” adlı film, ikincilik ödülüne layık görüldü. Söz konusu yarışmada birincilik ödülü Ozan Takış’ın çektiği “Fotoğraf” adlı filme verilirken, üçüncülük ödülünü de Serpil Altın’ın “Yüzmeyi Öğreniyorum” adlı filmi aldı.

Akdeniz Üniversitesi’nin ev sahipliğinde afetlere dikkat çekmek için “Yaşamak” temasına uygun çekilen Kısa Film Festivali Galası’nda ödüller sahiplerini bulurken, Tirebolu İletişim Fakültesi RTS öğrencilerinin Giresun Gençlik Merkeziyle yaptığı ortak çalışma sonrasında hazırlamış olduğu filmin, ikincilik ödülüne layık görülmesi Giresun Üniversitesi camiasında büyük memnunluk yarattı.