İletişimci Dekanlar Tirebolu’da buluştu! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

İletişimci Dekanlar Tirebolu’da buluştu!


İletişim Fakültesi Dekanlarının 27’nci toplantısı, 18-19 Nisan tarihlerinde Tirebolu İletişim Fakültesi’nde gerçekleşti…

Türkiye’deki İletişim Fakülteleri Dekanlarının 27’nci toplantısı, Giresun Üniversitesi’ne bağlı Tirebolu İletişim Fakültesi’nde yapıldı. 18-19 Nisan tarihlerinde gerçekleşen toplantıya; Tirebolu İletişim Fakültesi kurucularından Prof. Dr. değerli hemşerimiz Taner Karahasanoğlu ile fakültenin ilk Dekanı Prof. Dr. jale Sarmaşık’da katıldı.

 

Tirebolu İletişim Fakültesi’nin ev sahipliğinde yapılan toplantıda; İletişim Eğitiminin sorunları tartışıldı. 2 gün süren toplantıda tavsiye niteliğinde alınan kararlar, ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşılacak olup; gayet olumlu geçen oturumda İletişim Fakültelerindeki eğitimin akreditasyon işlemleri, İletişim Eğitimi Çekirdek Programının belirlenmesi, Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliğinde yer alan ve İletişim Fakülteleri elemanlarının mağduriyetlerine sebep olan maddelerin irdelenmesi, YÖK doktora bursu ve Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm gibi ilginç konular yer aldı.

İlçemizin yetiştirdiği değerli bilim adamı Prof. Dr. Karahasanoğlu ile fakültenin ilk Dekanı Prof. Dr. Sarmaşık’ın hasret giderdiği toplantıda; Tirebolu İletişim Fakültesini Koruma ve Yaşatma Derneği ile Tirebolu Eğitim ve Kültür Derneği başkan ve yöneticilerinin hazırladığı yöresel yemeklerin konuklara sunumu da yapıldı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir