İletişimcilerin kanserle ilgili spotu büyük ilgi gördü! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

İletişimcilerin kanserle ilgili spotu büyük ilgi gördü!


Tirebolu İletişim Fakültesi’nde “KUŞDİLİ” ile birleştirilerek hazırlanan ve beğeni alan spotun, ulusal televizyonlarda da yayınlanması için girişimlerde bulunulduğu kaydedildi…

 

Tirebolu İletişim Fakültesi ve Giresun İl Sağlık Müdürlüğü’nün işbirliğinde, kanserde erken teşhis ve taramanın farkındalığını arttırmak amacıyla “KUŞDİLİ” ile hazırlanan kamu spotu, bir hayli ilgi gördü ve beğeni aldı. Konuya ilişkin olarak bir açıklamada bulunan Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Görevlisi İsmail Cem Feridunoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü’nden özellikle kanser hastalığı ve taramasında farkındalık oluşturmak adına ortak kamu spotu hazırlanması yönünde talep geldiğini belirterek, yapılan görüşmeler sonucu Giresun’un doğal güzellikleriyle “UNESCO” tarafından Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne alınan KUŞDİLİ’nin bir araya getirilmesi fikrinin ortaya çıktığını dile getirdi.

Dekan Yrd. Feridunoğlu, fakültede oluşturdukları 4 kişilik ekibin bir haftalık saha çalışmasının ardından filmin ortaya çıkarıldığını kaydettiği açıklamasında, doğa harikası Kuşköy’de çekimler yapmaya başladıklarını belirterek, bu konuda şunları söyledi: “Söz konusu projeyle hem doğal güzelliklerimizi ortaya koyduk ve hem de yöreye özgü kuşdilini kullanarak, kanser hastalığı ile taramasına dikkat çekmeye çalıştık. Böylece, hayati önem taşıyan bir konuda farkındalık yaratmayı amaçlayan bir projeye imza atmış olduk. Büyük ilgi gören bu projemizi İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim ettik.” Öte yandan, kamuoyunda da ilgiyle karşılanan projenin, Sağlık Bakanlığı ve Giresun İl Sağlık Müdürlüğü’nün sosyal medya hesaplarında da beğenilerek yayımlandığı gözlemlenirken; filmle ilgili kamu spotunun sosyal medyanın dışında ulusal televizyonlarda da yayınlanması yönünde girişimler yapıldığı bildirildi.