Son Dakika

Nisan 16 2024 | Salı
KÜLTÜR

İlitli hayırsever iş adamından örnek davranış!

Güceli hayırsever iş adamı İbrahim Al, Tirebolu Merkez Kur’an Kursu’nda öğrenim gören 25 kız öğrenciye giyim-kuşam yardımı yaparken; bir hafızı da umre ile ödüllendirdi…

Aslen Güce’nin İlit Köyünden olup İstanbul’da ticaret yapan hayırsever iş adamı İbrahim Al, örnek bir davranışta bulunarak, Tirebolu Merkez Kur’an Kursu’nda hafızlık öğrenimi gören 25 kız öğrenciye giyim-kuşam yardımı yaptı.

İlit Köyü imamı Ümit Güler’in organizesinde gerçekleşen yardım için Kur’an Kursundaki öğrencileri Giresun’a götüren Tirebolu İlçe Müftülüğü görevlileri, hayırsever iş adamı Al’ın çeşitli mağazalardan temin ettiği giysi, ayakkabı ve elbiseleri öğrencilere teslim ettiler. Tirebolu Kur’an Kursundaki 25 kız öğrenciyi tepeden tırnağa giyindiren hayırsever iş adamı Al, bununla da yetinmeyerek, kursta hafızlık eğitimini tamamlayan bir kızımızı da umre ile ödüllendirdi.

Hayırsever iş adamı Al’ın bu jestinden büyük memnunluk duyan Tirebolu Müftülüğü, Müftü Vekili Şaban Kaya’nın nezaretinde Kur’an Kursu öğrencileriyle İlit’e giderek, İbrahim Al’ı evinde ziyaret ettiler. İlit Köyü imamı Ümit Güler’in de hazır bulunduğu ziyarette, hayırsever iş adamı Al’a camia adına teşekkürlerini sunan Müftü Vekili Kaya, kendisine bir Teşekkür Plaketi takdim etti. Tirebolu Müftülüğü’nün ve Tirebolu Erkek-Kız Kur’an Kursu’nun her zaman vatandaşlara açık olduğunu ifade eden Müftü Vekili Kaya, “Kur’an Kursumuzun kalkınması hususunda hafız öğrencilerimizin eğitimleri için maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen, hassas davranan ve büyük hassasiyet gösterip yardımda bulunan, başta Hacı İbrahim Al amcamız olmak üzere tüm hayırseverlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah onlardan ve herkesten razı olsun” dedi. Bu arada, başka yerlerdeki Kur’an Kursu öğrencilerine de yardımda bulunup burs veren hayırsever iş adamı Al’ın bu jesti, kamuoyunda ve Diyanet İşleri camiasında büyük memnunluk yarattı.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler