İmam-Hatip Ortaokulu’ndan 2 birincilik! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

İmam-Hatip Ortaokulu’ndan 2 birincilik!


Tirebolu İmam-Hatip Ortaokulu, Bilgi Yarışmasıyla Kaleli Yakan Top Yarışması’nda ilçede birinci olarak, ildeki yarışmalara katılmaya hak kazandı…

Tirebolu İmam-Hatip Ortaokulu, ilçe bazında orta okullar arasında düzenlenen iki ayrı yarışmada birincilik elde ederken, bu başarı Milli Eğitim ve okul camiasında büyük memnunluk yarattı.

Tirebolu’da orta okullar arasında gerçekleşen Bilgi Yarışmasında ilçe birincisi olan İmam-Hatip Ortaokulu, ilde katıldığı yarışmada da dereceye girerek il 3’ncülüğünü kazandı. Finallerde yarışan tek İmam-Hatip Ortaokulu’nun da Tirebolu temsilcisinin olması, camiada ayrı bir sevinç yaratırken; yine aynı okulun ilçede 5’nci sınıflar arasında düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları kapsamında Kaleli Yakan Top Yarışmasında da ilçe birincisi olması takdirle karşılandı.

Tirebolu’daki Kaleli Yakan Top Yarışmasında; sırasıyla Kazım Karabekir, Şehit Binbaşı H. Anvi Alparslan ve Cumhuriyet Ortaokulu’nu yenen İmam-Hatip Ortaokulu, bu dalda da il finallerinde Tirebolu’yu temsil edecek. Söz konusu yarışmaya Beden Eğitimi Öğretmeni İbrahim Koç nezaretinde hazırlanan Tirebolu İmam-Hatip Ortaokulu, daha önce de Kızlar Hentbolde il 3’ncüsü olmuştu. Okul müdürü Nurullah Telli, ilçe bazında katıldıkları yarışmalarda göz okşayıcı sonuçlar alan ve ilde de Tirebolu’yu en iyi şekilde temsil eden öğrencilerini ve bu öğrencileri hazırlayan öğretmenlerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.