İmam-Hatip’ten, Anlamlı Kampanya! - SAĞLIK | Tirebolu Ekspress Haber

İmam-Hatip’ten, Anlamlı Kampanya!


Tirebolu Şehit Yunus Yılmaz Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürlüğü’nce ilçede düzenlenen Kan Bağışı Kampanyası’nda, 3 haftada 38 ünite kan toplandı…

Tirebolu Şehit Yunus Yılmaz Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürlüğü, pandemi süreci içinde bulunduğumuz zor günlerde önemli bir etkinliğe imza atarak, ilçede 3 haftalık süre zarfında 38 ünite kan topladı.

İlçe Müftülüğü ve İmam-Hatip Ortaokulu Müdürlüğü ile yapılan işbirliği sonucu, Tirebolu’da Kan Bağışı Kampanyası düzenleyen Şehit Yunus Yılmaz Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürlüğü, ilgili kurumlar aracılığı ile vatandaşlardan ön talep alarak, kan verebilecek kişileri tespit etti. Durumu Giresun Kızılay Kan Merkezi’ne ileten okul müdürü Tevfik Yılmaz, Kızılay Kan Merkezi Ekiplerini Tirebolu’ya davet etti. Haftanın belirli günlerinde ilçeye gelen Giresun Kızılay Ekipleri, İmam-Hatip Lisesi önünde açtıkları stantta önceden isimleri belirlenen kişilerden kan alımı yaptılar.

Tirebolu Şehit Yunus Yılmaz Anadolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Yılmaz, kısa süre içinde düzenledikleri kampanyanın beklenendenin üstünde bir ilgi gördüğünü ifade ederek, okuldaki öğretmenlerden, imamlardan ve sivil vatandaşlardan 38 ünite kan alındığını söylerken; kampanyaya özellikle daha önce hiç kan vermemiş kişilerin katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “Hepimizin bildiği gibi, kan hayat kurtarır. Zor bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde kampanyamıza ilgi gösteren herkese teşekkür ediyor ve kan vermenin ne kadar önemli olduğunu belirtmek istiyorum” dedi. Kızılay’a kan bağışı yaparak ilçeye örnek olan İmam-Hatip Lisesi’nin bu anlamlı etkinliğini, diğer okullarımızın da gerçekleştirmesini diliyoruz.