İstanbul’da Tirebolu için biraraya geldiler… - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

İstanbul’da Tirebolu için biraraya geldiler…


TİRDEF’in organizesinde bu yıl 8’ncisi gerçekleşen Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri’nde; ilçenin tarihi ve kültürel özellikleriyle kendine özgü mutfağı tüm dünyaya tanıtıldı…

Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF) tarafından İstanbul’da her yıl yapılan ve geleneksel hale getirilen “Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri”nin 8’ncisi bu yıl gerçekleşti. İstanbul Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde geçen hafta gerçekleşen etkinlikte; Tirebolu’nun tarihi ve kültürel özellikleriyle kendine özgü mutfağı tüm dünyaya tanıtıldı.

TİRDEF’in organizesinde ve Tirebolu Kaymakamlığı ile Belediye Başkanlığı’nın destekleriyle gerçekleşen etkinliğe yoğun katılım olurken; bu yıl 8’ncisi düzenlenen programda buram buram Tirebolu havası esti. Çok sayıda bürokrat, akademisyen ve özel davetlinin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe; Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Hasan Turan ve Emine Gülizar Emecan ile Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Tirebolu Belediye Başkanı  Abdullah Karabıçak, YTÜ Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Avcılar Kaymakamı Ömer Yaran, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, TİRDEF Genel Başkanı Necdet Demirel ve Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar’da katıldı.

Programın açılış konuşmasını TİRDEF Genel Başkanı Demirel yaptı. Konuşmasında, federasyonun yaptığı faaliyetler hakkında bilgi veren Genel Başkan Demirel, tüm katılımcılara teşekkür ederek, Tireboluluları İstanbul’da buluşturmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Programda GRÜ Rektörü Prof. Dr. Coşkun’da söz alırken; son olarak kürsüye çıkan Tirebolu Belediye Başkanı Karabıçak, “8. Tirebolu Kültür ve Sanat Günleri’nde gurbette yaşayan hemşerilerimizle biraraya gelmekten büyük gurur duyduk. 3 bin yıllık tarihi, kültürü, doğası, fındığı, çayı, sahili ve plajlarıyla Karadeniz’in incisi olan Tirebolu’muzun tanıtımında çok önemli bir yeri bulunan bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Tirebolu, herşeyin en iyisine layıktır” diyerek, teşekkürlerini sundu. Protokol konuşmalarının ardından plaket sunumu yapıldı ve Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Grubunun sahneye koyduğu “Bol Bol Tirebolu” adlı gösteri büyük bir beğeniyle izlendi ve ayakta alkışlandı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir