Kadriye Aydın’dan, muhteşem fotoğraflar… - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Kadriye Aydın’dan, muhteşem fotoğraflar…


Gazeteci ve Fotoğraf Sanatçısı Kadriye Aydın’ın, İletişim Fakültesi’nde açtığı “TİREBOLUM” adlı Fotoğraf Sergisi yoğun ilgi gördü…

Tirebolulu gazeteci ve Fotoğraf Sanatçısı Kadriye Aydın’ın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında İletişim Fakültesi’nde açtığı “TİREBOLUM” adlı Fotoğraf Sergisi, yoğun ilgi görürken; sergi açılışında Aydın’a, ASENA Derneği tarafından Hizmet Şeref Madalyası da verildi.

Giresun Fotoğraf Sanatçıları Derneği üyesi de olan Aydın, 2007 yılından bu yana çekmiş olduğu panoramik ve karma fotoğraflarını teşhir ettiği etkinlikte, toplam 38 eserini gösterime sundu. Sergi açılışını daha da anlamlı kılmak için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tercih eden Aydın’ın, İletişim Fakültesi Sergi Salonunda görücüye sunduğu birbirinden güzel fotoğrafları, büyük beğeni görürken, sergi bir hafta süreyle açık tutulacak. Gazeteci arkadaşımız Kadriye Aydın’ın, Çevre Kültür ve Turizm Derneği’nin desteğiyle organize ettiği Fotoğraf Sergisinin açılışına katılan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Elmas ve Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, yaptıkları kısa konuşmalarda, Aydın’ın sergilemiş olduğu eserlerin birer şaheser olduğunu belirterek, bu eserlerin Tirebolu’yu tanıtmada çok önemli rolü bulunduğunu ifade ettiler ve bundan dolayı da Aydın’ı yürekten kutladıklarını söylediler.

Gazeteci ve Fotoğraf Sanatçısı Kadriye Aydın’ın TİREBOLUMadını verdiği serginin açılışına yoğun katılım olurken; Tirebolu ASENA Derneği Başkanı İsmet Serdaroğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü fırsat bilerek, Aydın’a Hizmet Şeref Madalyası ve karanfil takdim ederek, kendisini kutladı. ASENA Derneği’nin bu jestinden büyük memnunluk duyduğunu bildiren Aydın, Dernek Başkanı Serdaroğlu’na sonsuz teşekkürlerini sundu. Öte yandan, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elmas, Fotoğraf Sanatçısı Kadriye Aydın’ın fotoğraflarının, ulusal televizyon fragmanlarında da kullanılarak, Tirebolu’nun daha iyi tanınmasının sağlanabileceği konusunda çalışma yapacaklarını da söyledi.