Kaleci Antrenörü İşler, tekrar Görele’de… - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Kaleci Antrenörü İşler, tekrar Görele’de…


Sezon başında BAL 4. Grup ekiplerinden Sinopspor’da göreve başlayan Tirebolulu deneyimli antrenör İşler, ikinci yarıda Görelespor’a geçti…

Tirebolulu Kaleci Antrenörü İsmail (Mustafa) İşler, ikinci yarıda eski takımı Görelespor’a dönüş yaptı. Ligin ilk yarısında BAL 4. Grup ekiplerinden Sinopspor’da görev yapan deneyimli antrenör İşler, teknik heyetin görevden ayrılması üzerine Sinop’tan ayrılarak, Görele’ye geldi.

Görelespor’da daha önce de görev yapan Tirebolulu antrenör İşler, yeni takımına faydalı olmak için elinden geleni yaptığını ifade ederek, “Bir futbol takımında kalecinin önemi çok büyüktür. Kalecilik ayrı bir olaydır ve kalecin ne kadar iyi olursa, takım da iyi olur. Takımlar sahaya 11 kişi çıkar, ancak kalecinin mevkii ve görevi çok farklıdır. Kalecinin topu tutması, fefleksi ve oyuna katkısı diğer mevkiilere göre daha da büyük önem arzeder. Bir takımın kalecisi ne kadar iyi ise o takım kolay gol yemez. Biz de Görelespor’da çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyor ve camiaya faydalı olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu ve takımda bulunan 2 kaleci ile özel çalışmalar yaptığını sözlerine ekledi. Görelespor’da görev yapmaktan mutlu olduğunu da kaydeden antrenör İşler, “Görele’yi ben kendim evim gibi görüyorum. Burada görev yapmak beni mutlu ediyor. Amacım, komşu ilçemizin takımı olan Görelespor’a hizmet etmek ve faydalı olmaktır” dedi.