Kaleci M. Akif: “Sırada Kütahyaspor var” - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Kaleci M. Akif: “Sırada Kütahyaspor var”


Aksarayspor’u 3. Lige taşıdıktan sonra BAL ekiplerinden Kütahyaspor’a transfer olan Tirebolulu deneyimli eldiven M. Akif Önal, kalesinde 4 hafta sonra gol gördü…

Tirebolu’nun yetiştirdiği başarılı sporculardan kaleci Mehmet Akif Önal, 68 Aksarayspor’dan sonra Kütahyaspor’u da 3. Lige taşımak için büyük çaba sarfediyor. Bu sezon BAL 9’ncu Grup ekiplerinden Kütahyaspor kalesini koruyan deneyimli eldiven, kalesinde sezon başından bu yana ilk kez 5’nci maçta gol gördü.

BAL 9’ncu Grupta liderlik koltuğunda oturan M. Akif’in takımı Kütahyaspor, ilk 5 haftada 4 galibiyet ve 1’de beraberlik alırken; 12 gol atıp sadece 2 gol yedi. Ligde son oynadığı Vefa maçında kalesinde 2 gol gören ve bu sezon ilk defa gol yiyen başarılı kaleci M. Akif, geçen sezon gösterdiği başarılı performansla takımı Aksarayspor’u 3. Lige taşımıştı. “Şimdi sırada Kütahyaspor var” diyen deneyimli eldiven M. Akif, “Ben ve takım arkadaşlarım, bu sezon Kütahyaspor’un şampiyonluğu için mücadele veriyoruz. Şu anda grubumuzda lider durumdayız. Hedefim, önceki sezonlarda olduğu gibi, hem en az gol yiyen kaleci olmak ve hem de Kütahyaspor’u da 3. Lige taşımaktır” şeklinde konuşurken, bu konuda kendisine ve takım arkadaşlarına çok güvendiğini söyledi.

Tirebolu’dan yetişen ve birçok profesyonel takımda forma giyen Tirebolulu kaleci M. Akif, iki sezon önce BAL’da yer alan 68 Aksarayspor’da Türkiye Liglerinin en az gol yiyen file bekçisi olurken; Yılın Altın Karmasına girmişti. Aynı başarıyı bu sezon da göstermeyi hedefleyen spor elçimiz M. Akif’e ve takımı Kütahyaspor’a bol şanslar diliyor ve kendisini bir kez daha kutluyoruz.