Kaleci M. Akif’in takımı şampiyon oldu! | Tirebolu Ekspress Haber

Kaleci M. Akif’in takımı şampiyon oldu!

Tirebolulu başarılı eldiven M. Akif Önal, BAL takımlarından Aksarayspor’da ikinci yılında şampiyonlık yaşarken; üst üste 2 yıl Altın Karmaya girdi…

Tirebolu’nun yetiştirdiği başarılı sporculardan eski Giresunsporlu kaleci Mehmet Akif Önal, Bölgesel Amatör Lig 5. Grupta mücadele eden Aksarayspor’da şampiyonluk yaşadı. Son 2 sezon Aksaray formasını giyen deneyimli eldiven, takımının bu yılki şampiyonluğunda büyük pay sahibi olurken; BAL’da üst üste 2 kez –Yılın Kalecisi– seçildi.

Futbolculuk yaşamına Aksarayspor’da devam eden Tirebolulu başarılı eldiven M. Akif, BAL’da geçen sezon büyük bir başarıya imza atmış ve yılın en az gol yiyen kalecisi olmuştu. Geçen sezon şampiyonluğu kıl payı kaçıran deneyimli eldivenin takımı Aksarayspor, grubunda bu sezon şampiyonluğu yakaladı ve yine bu sezon da Yılın Altın Karmasına girdi.

3’ncü Lige çıkmak için BAL’da grup elemelerine katılacak olan M. Akif’in takımı Aksaray, ilk turda Alaşehirspor ile eşleşti. Mayıs ayının ilk haftasında tarafsız sahada oynanacak maçta Aksarayspor rakibini yenerek, 3. Lige çıkma mücadelesi verecek. Aksaray’daki spor elçimiz M. Akif’e ve takımına şimdiden başarılar diliyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir