Kara, Karatede Avrupa Hakemi olacak! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Kara, Karatede Avrupa Hakemi olacak!


Tirebolu Halk Eğitim ve Tireboluspor Kulübü’nün başarılı antrenörü ve hakem Ercan Kara, Karatede Avrupa Hakemi olmak için sınava girecek…

Tirebolu’da Karate sporunun gelişmesinde ve yaygınlaşmasında büyük katkıları olan ve ilçemize çok sayıda sporcular yetiştiren başarılı antrenör ve Beden Eğitimi Öğretmeni Ercan Kara, Karatede Avrupa Hakemi olmak için gün sayıyor.

Karatede antrenörlüğün yanı sıra yurt içi şampiyonalarda hakemlik de yapan başarılı spor adamı Kara, 2010 yılında başlattığı hakemlik hayatını Avrupa’da da sürdürmek istiyor. Balkan ve Karadeniz Karate Federasyonları tarafından 2019 yılında yapılan terfi sınavlarında başarılı olan ve Avrupa hakemlik sınavına girebilmek için sadece bir sınavı kalan Kara, büyük bir heyecan içinde bu sınava hazırlık yapıyor. Uluslararası şampiyonalarda da hakemlik yapmayı çok isteyen başarılı spor adamı Kara, milli sporcumuz Yağmur Karakış’ın, 30 Eylül’de İstanbul’da yapılacak Türkiye Open Karate Şampiyonasına katılacağını da belirterek, “Tirebolu Halk Eğitim Merkezi ve Tireboluspor olarak bu sporcumuzla yine gurur duyacağız” dedi ve karate konusunda kendisine destek veren ilçe ve kulüp yöneticilerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.  


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir