Karaahmetli’den çifte şampiyonluk! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Karaahmetli’den çifte şampiyonluk!


Giresun’da yapılan Okullararası Bocce Yarışması’nda Tirebolu Karaahmetli Ortaokulu, hem erkekler ve hem de kızlarda il birincisi olarak bir kez daha göğsümüzü kabarttı…

Tirebolu Karaahmetli Öğretmen Gürbüz Alpay Ortaokulu, Giresun’da yapılan Okullararası Bocce Yarışmalarına bu yıl da damgasını vurdu ve hem kızlar hem de erkekler kategorilerinde il birincisi olmayı başardı.

Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği Bocce Yarışması’nda 20 Mayıs Pazartesi günü Küçük Kızlar kategorisinde müsabakalara çıkan ilçemiz temsilcisi Karaahmetli Ortaokulu, 6 okulun katıldığı turnuvadan birincilikle ayrılırken; bir gün sonra 7 okulun iştirak ettiği Küçük Erkekler kategorisinde de il birincisi olma başarısını gösterdi.

Giresun’da Atatürk Stadı’nda yapılan Bocce Turnuvasına Beden Eğitimi Öğretmeni Gülben Deniz Öztürk nezaretinde katılan ve her iki kategoride de il birincisi olan Tirebolu Karaahmetli Ortaokulu’nun bu başarısı, ilçemizde ve eğitim camiasında büyük takdir toplarken; şampiyon öğrencilerini yarışmalarda yalnız bırakmayan okul müdürü Murat Semiz, turnuva sonunda öğretmen ve sporcu öğrencileri tek tek tebrik edip kutladı.

Bocce’de üstünlüğü tartışılmaz olan okulumuz Karaahmetli, daha önceki yıllarda da il birincisi olmuş ve büyük takdir toplamıştı. Geçen yıl kızlar kategorisinde il birincisi olan temsilcimiz, bir önceki yıl da erkekler kategorisinde şampiyon olmuştu. Üst üste 3 dönem Bocce’de şampiyonluğu hiç kimseye kaptırmayan okulumuzu tebrik ediyor ve yürekten kutluyoruz.