Karabekirli öğrenciler, LGS’ye hazır! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Karabekirli öğrenciler, LGS’ye hazır!


Tirebolu Kazım Karabekir Ortaokulu, Uzaktan Eğitim sürecinde tam 13 kez Öğretmenler Kurulu Toplantısı düzenleyerek, 8’nci sınıf öğrencilerini sınava hazır hale getirdi…

Tirebolu’nun gözde eğitim kurumlarından biri olan Kazım Karabekir Ortaokulu, 22 Mart 2020 tarihinde başlatılan Uzaktan Eğitim sürecinde bugüne kadar toplam 13 kez Öğretmenler Kurulu Toplantısı yaparak, 8’nci sınıfta okuyan öğrencilerini 20 Haziran’da yapılacak LGS’ye hazır hale getirdi.

LGS öncesinde son kurul toplantısını 14 Haziran Pazar akşamı gerçekleştiren Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürlüğü, bu konuda bir rekora imza atarak, tam 13 kez veliler ve öğrencilerle bir araya geldi. 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak LGS için öğrencilerine güzel bir çalışma ortamı sunan ve bu arada velilerle de bağlantı kurarak, öğrencilerinin durumu hakkında onları bilgilendiren Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürlüğü, böylece iletişimi üst seviyede tutmak, öğrencilerin hafta içi yaptığı canlı derslerle whatsapp soru gruplarıyla daha etkin olmalarını sağlamak adına önemli işlere imza atarken; öğrencilerini de sınava hazır hale getirmiş oldu. Okulda haftalık olarak gerçekleşen mutat toplantılarla velilerle de buluşup onları bilgilendiren ve ayrıca EBA üzerinden yapılan Uzaktan Eğitim derslerinin takibini de sağlayan Kazım Karabekirli öğretmenlerin bu jesti, hem okulda ve hem de veliler arasında taktirle karşılanırken; okul müdürü Nail Vuruşan’da, süreçten büyük memnunluk duyduğunu dile getirdi.

Şimdi top öğrencilerde” diyen ve 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak sınavlarda kendi öğrencileriyle tüm öğrencilere üstün başarılar dileyen Tirebolu Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürü Vuruşan, Uzaktan Eğitim sürecinde büyük fedakarlıklar gösteren okul öğretmenlerine ve velilere teşekkür ederek, öğrencilere; en güzel arkadaşları olan kitaplardan uzak kalmamaları, sosyal mesafe, maske kullanımı vb. gibi önlemlerden asla vazgeçmemeleri tavsiyesinde bulundu.