KARADENİZ’DE PALAMUT BOLLUĞU! | Tirebolu Ekspress Haber

KARADENİZ’DE PALAMUT BOLLUĞU!

Bugünlerde küçük balıkçılar tarafından avlanan çingene palamutları tezgahları şenlendirirken; kilosu da 25-30 liradan satılıyor…

1 Eylül’de başlayacak olan yeni av sezonu öncesi küçük kayıklarıyla denize açılan balıkçılar, bol miktarda çıkan çingene palamudu ile karşılaşmaktan büyük sevinç dudular. Oltalarına bol miktarda palamut vuran yöremiz balıkçıları, sönük geçen sezonun ardından yeni av sezonuna umutla bakmaya başladılar.

Şu anda küçük balıkçılar tarafından avlanan çingene palamudunun kilosu 25-30 liradan satılırken; her bir palamudun da 50 veya 100 gram arasında olduğu görülüyor. Bir kiloda en az 10 tane palamut olurken; bu balığın biraz daha büyümesi halinde 250-300 gram olduğunda tane işi satılmaya başlanacağı kaydedildi.

Karadeniz’de avlanma yapan yöre balıkçıları, bu sezon bol miktarda palamut çıkacağının işaretlerini aldıklarını belirterek, “Palamut geçen sene çok az çıktı. Bu sene bereketli olacağa benziyor. Bu yıl inşallah bol balık çıkar ve biz de vatandaşlara uygun fiyattan balık satarız” dediler.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir