Karatede, Türkiye 3’ncüsü Tirebolu’dan… - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Karatede, Türkiye 3’ncüsü Tirebolu’dan…


Denizli’de yapılan Türkiye Yıldızlar Karate Ligi Şampiyonasında, Tirebolulu sporcu Ömer Tunahan Topal, +60 kiloda kumite dalında Türkiye üçüncüsü oldu…

Tireboluspor ve Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce ortaklaşa yürütülen çalışmalar sonucu ilçede karate sporunda önemli işlere imza atan ve bu sporun kompetanı olan antrenör Ercan Kara nezaretindeki temsilcimiz, katıldığı her şampiyonada elde ettiği başarılı sonuçlarla Tirebolu’nun adını ön plana çıkarmaya devam ediyor.

Son olarak Denizli’de yapılan Türkiye Yıldızlar Karate Şampiyonasına katılan temsilcimiz, başarılı sporcumuz Ömer Tunahan Topal ile ilçemize Türkiye 3’ncülüğünü getirdi. Denizli’deki şampiyonada elit sporcularla karşılaşan ve çok güzel bir performans gösteren Topal, +60 kiloda kumite dalında bronz madalya kazanırken; hem hocasını ve hem de bizleri bir kez daha gururlandırdı.

Tireboluspor Kulübü Karate Antrenörü Kara, Denizli’deki şampiyonaya 3 sporcu ile katıldıklarını ve bu sporculardan birinin derece yaptığını belirterek, “Ömer Tunahan ile Türkiye üçüncülüğünü elde ettik. Sporcumuz biraz daha şanlı olsa idi, ikinci olması işten bile değildi. Ama yine de yüzlerce sporcu arasından Türkiye 3’ncüsü çıkarmak, bizim için önemli bir başarıdır” dedi.