Karatede, Yağmur’la yine gururlandık! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Karatede, Yağmur’la yine gururlandık!


Rize’de yapılan Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Uluslararası Karate Şampiyonası’nda, Tirebolu Halk Eğitim ve Tireboluspor Kulübü sporcusu Yağmur Karakış, minik kızlar kategorisinde gümüş madalya elde ederek, bizleri bir kez daha gururlandırdı…

Tirebolu Halk Eğitim Merkezi ve Tireboluspor Kulübü sporcusu Yağmur Karakış, Rize’de yapılan Uluslararası Karate Şampiyonası’nda mini kızlar kategorisinde aldığı gümüş madalya ile bizleri bir kez daha gururlandırdı.

Türkiye Karate Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonası, 22-24 Ağustos tarihleri arasında Rize’de gerçekleşti. Türkiye dahil 9 ülkeden 1500’e yakın sporcunun katıldığı şampiyona, Rize Yenişehir Spor Salonunda yapıldı. Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan, Kazakistan, Ukrayna, Rusya, Moldova ve İran’dan kız ve erkek sporcuların katıldığı şampiyonaya ilçemizi temsilen antrenör Ercan Kara nezaretinde katılan minik sporcumuz Karakış, kategorisinde ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Karatedeki gururumuz Yağmur’u ve antrenörü Kara’yı yürekten kutluyoruz.