Karpuz yüklü Tır, Tirebolu’da kaza yaptı..! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Karpuz yüklü Tır, Tirebolu’da kaza yaptı..!


Demirci Mahallesi Halkovalı mevkiindeki viyadük üzerinde meydana gelen kazada, Trabzon’a karpuz götüren Tır, yolda lastiği patlayan araçtan kaçmaya çalışan kargo kamyonuna çarptı, kazada yan yatan Tırdaki karpuzlar yola saçıldı…

Tirebolu’da 22 Mayıs Salı günü 15 sularında meydana gelen trafik kazasında, karpuz yüklü Tır, önündeki kargo kamyonuna çarptı. İlçenin Demirci Mahallesi Halkovalı Viyadüğü üzerinde oluşan kazada, karpuz yüklü Tır, önündeki kargo kamyonuna çarptı.

Edinilen bilgiye göre, Adana’dan yüklediği karpuzu Trabzon’a götürmekte olan Beşir Tat yönetimindeki Tır, Halkovalı mevkiindeki viyadük üzerinde seyrettiği sırada önünden gitmekte olan ve yolda lastik patlatan başka bir aracı gördüğü için yavaşlayan Hakan Ergün idaresindeki 41 NU 294 plakalı kargo kamyonuna çarptı,  çarpışmanın etkisiyle savrulan Tır, yol kenarındaki araca da çarparak  yan yattı. Tırdaki karpuzlar viyadük üstündeki yola saçılınca, ortaya ilginç bir manzara çıktı.

Olayın duyulmasının hemen ardından kaza yerine intikal eden Bölge Trafik Ekipleri, viyadük üzerinde gerekli önlemleri alarak, olaya müdahalede bulundular. Lastiği patlayan araçtan çıkarılan lastik yüzünden meydana geldiği sanılan kazada, ölen ya da yaralanan olmazken; özellikle karpuz yüklü Tırda ve diğer araçlarda önemli ölçüde maddi hasar meydana geldi. Bölge Trafik Ekiplerince kaza ile ilgili tahkikat ve inceleme başlatıldı.