Son Dakika

Temmuz 16 2024 | Salı
GÜNDEM

Kaybolan öğretmen halen bulunamadı!

Tirebolu’nun Beygir Kumu Plajında girdiği denizde boğularak gözden kaybolan talihsiz öğretmen Selim Balcı’nın cansız bedenine henüz ulaşılamadı..!

Tirebolu’da 29 Haziran Cumartesi günü meydana gelen boğulma olayında denizde kaybolan Trabzonlu öğretmen Selim Balcı’yı arama-tarama çalışmaları sürdürülürken; 30 Haziran Pazar günü saat 13’e kadar yapılan aramalarda bir sonuca ulaşılamadı.

Aslen Trabzonlu olup Görele İmam-Hatip Ortaokulu’nda Müzik Öğretmeni olarak görev yapan 36 yaşındaki Selim Balcı, 29 Haziran Cumartesi günü yanına gelen misafiri Kenan Samet Çilingir (30) ile evlerinin önündeki Beygir Kumu Plajında serinlemek için denize girdi. Denizin dalgalı ve rüzgarlı olması nedeniyle girdiği suda bir süre boğuşan ve akıntıya kapılan talihsiz öğretmen Balcı, kısa sürede gözden kaybolurken, arkadaşı Çilingir ise çevreden yetişenlerin yardımıyla baygın vaziyette denizden çıkarılarak, hastaneye götürüldü.

29 Haziran Cumartesi günü saat 13 sıralarında denizde kaybolan öğretmen Balcı için akşam saatlerine kadar yapılan arama-tarama çalışmalarında bir sonuç alınamazken; havanın kararması nedeniyle ara verilen çalışmalara 30 Haziran Pazar sabahı tekrar başlandı. Sahil Güvenlik botuyla denizden ve diğer ekiplerle karadan aranan talihsiz öğretmenin izine rastlanamadı. Acı olayı duyan ailesi ve yakınları Trabzon’dan Tirebolu’ya akın ederken; talihsiz öğretmenin eşiyle anne ve babası, Doğal Dükkan Falez Tesislerinde gözyaşları içinde beklemeye koyuldu. Tirebolu’da büyük üzüntüye yolaçan olayla ilgili olarak tüm güvenlik birimleri alarma geçirilirken; ilçe merkezindeki plajlarda denize girmek yasaklandı. Bu arada, Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce ile Belediye Başkanı Burhan Takır’da olay yerinden ayrılmazlarken; acılı aileyi teskin etmek için uğraş verdiler.

Öte yandan, Karadenizin azgın dalgaları arasında gözden kaybolan ve boğulduğu bildirilen Müzik Öğretmeni Selim Balcı’nın, bu feci kaybı başta Akçaabat olmak üzere Tirebolu’da ve Milli Eğitim camiasında büyük üzüntüye yol açtı.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler