Son Dakika

Şubat 27 2024 | Salı
GÜNDEM

Kaymakam Tavlı, Mülkiye Müfettişi oldu…

İçişleri Bakanlığı’nca açılan sınavlarda başarı göstererek Türkiye’de 24 isim arasına giren Tirebolu Kaymakamı Tavlı ile Bulancak Kaymakamı Ulugölge, Mülkiye Müfettişliğine atandılar…

İlimiz Tirebolu Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı ve Bulancak İlçe Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Tirebolu Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, 657 sayılı kanunun 68/B ve 76’ncı maddesi ile 2451 sayılı kanunun 2’nci maddesi gereğince 1’nci derece kadrolu Mülkiye Müfettişliklerine atandı.

Ankara’da 23 Ocak 2018 Salı günü İçişleri Bakanlığı Bakanlık Konferans Salonunda; Anayasa, İdare Hukuku, Ceza Hukuku (Genel Esaslar), Memurların Yargılama Usulü, Disiplin Mevzuatı, Medeni Hukuk ve Borçlar Hukuku (Sorumluluk halleri) gibi mesleki konularda yapılan mülakatta başarılı olan 24 adayın Mülkiye Müfettişi olarak atanması İçişleri Bakanlığının 2018/96 sayılı kararı ile uygun görüldü.

Bilindiği üzere, ilçemiz Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, 3 Ağustos 2015 tarihinde ilçemiz Kaymakamlığına atanarak,  üç yıl süreyle görev yaptı. Resmi Gazete’nin 09/02/2018 tarih ve 30327 sayılı nüshasında yayımlanan atama kararına göre, başarılı olan 24 aday içerisinde ilimiz Bulancak İlçe Kaymakamı Niyazi Ulugölge ile Tirebolu Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı’da yer aldı. Her iki kaymakamın da önümüzdeki günlerde görevlerinden ayrılacakları bildirildi.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler