Son Dakika

Mart 4 2024 | Pazartesi
GÜNDEM

Kaymakam Tavlı, plaket yağmuruna tutuldu!

İçişleri Bakanlığı tarafından Mülkiye Müfettişliği’ne atanan ve Tirebolu’ya veda eden Kaymakam İsmail Ayhan Tavlı için muhteşem bir Veda Programı düzenlendi…

Tirebolu Kaymakamı iken İçişleri tarafından Mülkiye Müfettişliği’ne atanan İsmail Ayhan Tavlı, ilçedeki veda ziyaretlerini tamamlarken; onuruna 26 Şubat akşamı akşamı Mavi-Yeşil Restaurant’ta muhteşem bir Veda Programı düzenlendi. İlçe Muhtarlar Derneği ve Ziraat Odası Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen Veda Programında Kaymakam Tavlı, plaket ve hediye yağmuruna tutulurken, bir hayli duygusal anlar da yaşandı.

Yaklaşık 2,5 yıldan beri Tirebolu’da Kaymakamlık yapan ve İçişleri Bakanlığı’nca açılan kurslar sonrasında Mülkiye Müfetişliğine ataması gerçekleşen Tavlı için, 26 Şubat Pazartesi akşamı Gölağzı mevkiindeki Mavi-Yeşil Restaurant’ta düzenlenen Veda Programına yoğun katılım olurken; Kaymakam Tavlı’ya; Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman, Muhtarlar Derneği Başkanı Emin Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin ve Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere tarafından ayrı ayrı Teşekkür Plaketi verildi. Kaymakam Tavlı’ya, Tirebolu’ya ve Espiye’ye hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini sunan mülki amirler ve diğer daire amirleri, Tavlı’ya yeni görevinde üstün başarılar dilediler.

 

Onuruna düzenlenen Veda Programında bir hayli duygusal anlar yaşayan ve bir konuşma yapan Kaymakam Tavlı, Tirebolu’yu asla unutmayacağını ifade ederek, “Görevde bulunduğum süre içinde siz kıymetli yöneticiler ve daire amirlerinin, makama ve şahsıma göstermiş oldukları çok sıcak ilgiden ve yakınlıktan dolayı duyduğum mutluluğu tarif etmekte zorlanıyorum. Ayrıca, çok değerli Tirebolu halkına da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Tirebolu’da görev yapmaktan son derece mutluyum. Sizleri ve Tirebolu’yu ömrüm boyunca asla unutmayacağım. Ankara’da kapım herkese ve hepinize açık olacak. Sizlerle birlikte çalıştığım dönem boyunca karşılıklı iyi niyet ve çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkürlerimi sunuyor ve hepiniz hakkınızı helal edin diyorum. Eğer varsa benden yana tüm haklarım hepinize helal osun. Allaha ısmarladık” dedi. Öte yandan, Kaymakam Tavlı, Hükümet Konağında çalışan diğer daire personellerine de 27 Şubat Salı günü sabahı veda ederek, konak merdivenlerinde bir de ayrılış fotografı çektirdi. Bu arada, Kaymakam Tavlı’nın yerine yeni atama yapılıncaya kadar Tirebolu Kaymakamlığı’na, Eynesil Kaymakamı Yılmaz Kurt’un vekalet edeceği öğrenildi.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler