Kaymakam Yüce, Tirebolu’ya veda etti! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Kaymakam Yüce, Tirebolu’ya veda etti!


Son çıkan kararnameyle Kırklareli’nin 150 bin nüfuslu Lüleburgaz ilçesine atanan Kaymakam Salih Yüce, 26 Temmuz 2020 tarihi itibariyle Tirebolu’dan ayrıldı…

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine atanan Giresun Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce, 26 Temmuz 2020 Pazar günü ilçemizden ayrılarak baba memleketi Kayseri’ye gitti.

Son 2 yıldır Tirebolu’da görev yapan ve çıkarılan son kararnameyle Kırklareli’nin 150 bin nüfuslu Lüleburgaz ilçesine tayin olan Kaymakam Yüce, ilçemizden çok güzel duygularla ayrıldığını ifade ederek, sitemiz aracılığı ile tüm Tirebolululara teşekkürlerini iletti. 2018 yılından bu yana ilçemizde görev yapan ve eşi de eğitimci olan Kaymakam Yüce, Tirebolu’dan ayrılırken, sitemiz yönetmeni Mahmut Bora’ya verdiği veda mesajında, şu ifadeleri kullandı: “Tirebolu, her yönüyle çok güzel bir yer. Böyle bir yerde görev yapmak herkese nasip olmaz. Burada kaldığım 2 yıllık süre içinde ilçe yöneticileri ve mesai arkadaşlarımla samimi bir ortamda güzel hizmetlere imza attık. Biz Tirebolu’yu çok sevdik, burada güzel dostluklar edindik. Burada görev yaptığım 2 yıllık süre içinde hiç kimseyi kırmamaya ve hizmetin en iyisini yapmaya çalıştık. Bu arada, elde olmayan nedenlerle kırdığım ve kızdığım insanlar için Tirebolu halkından özür diliyorum. Eğer Tirebolu’da bir hakkımız varsa, ben herkese hakkımı helal ediyorum. Tirebolu’yu ben ikinci memleketim olarak sevdim. O yüzden gittiğim her yerde Tirebolu’yu ve Tireboluluları asla unutmayacağım. Bundan sonra görev yapacağım Lüleburgaz’da da tüm Tirebolululara kapım açık olacak. Görev yaptığım 2 yıllık süre içinde ilçe yöneticilerinin ve tüm ilçe halkının şahsıma ve makamıma gösterdikleri nezaketten dolayı hepsine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ve Tirebolu’nun daha da iyi yerlere gelmesi temennisiyle tüm ilçe halkına ve burada görev yapan daire amirleriyle personellerine Allaha ısmarladık diyorum.

Tirebolu’dan tayini çıkan Kaymakam Yüce için iki ayrı veda programı düzenlenirken; muhtarların Ağaçbaşı Yaylasında verdiği veda yemeğinden bir gün sonra da ilçedeki daire amirleri Doğancı Köyündeki Emrah Et Mangal Tesislerinde onuruna bir program düzenlendi. İlçedeki tüm daire amirlerinin katıldığı programda duygusal anlar da yaşandı. Kaymakam Salih Yüce ve eşi Mina Yüce, Tirebolu’da gördükleri yakın ilgiden çok mutlu olduklarını belirterek, buradan çok güzel intibalarla ayrıldıklarını ifade ettiler. Kaymakam Yüce ve eşi Mina hanıma, Tirebolu’ya verdikleri hizmetlerden dolayı biz de teşekkürlerimizi sunuyor ve kendilerine güle güle derken, yeni görev yerinde üstün başarılar diliyoruz.

Öte yandan, Ardahan’ın Göle ilçesinden Tirebolu Kaymakamlığı’na atanan Cevat Gün’ün, 27 Temmuz Pazartesi gününden itibaren görevine başlayacağı öğrenildi.