Kaymakam Yüce’den, Teşekkür Belgesi… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Kaymakam Yüce’den, Teşekkür Belgesi…


Tirebolu’da kar mücadelesinde büyük fedakarlık gösteren Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Çoruh EDAŞ İşletme Şefliği personellerine Kaymakam Yüce, düzenlenen bir törenle Teşekkür Belgesi verdi…

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde bir süre önce etkili olan kar yağışı nedeniyle yolu kapanan ve elektriği kesilen yerleşim birimlerinde mağdur olan vatandaşlara, devlet yöneticileri tarafından uzatılan yardım eli, bölgede hayatı normale döndürürken; Tirebolu’da da etkili olan yoğun yağış yüzünden mağduriyet yaşayan vatandaşlar için İlçe Kaymakamı Salih Yüce’nin gösterdiği olağanüstü gayret kamuoyunda takdirle karşılandı.

Yoğun kar ilçede eğitimi de aksatırken, Tirebolu’daki okullarda 3 gün tatil yapıldı. Yoğun karda yolları kapanan köylere ulaşım sağlamak için Kaymakam Yüce nezaretinde özverili çaba gösteren ekipler, en kısa sürede köy yollarını ulaşıma açarken; Çoruh EDAŞ İşletme Şefliği de elektrik arızaları için hummalı bir çalışma yaptı. Tirebolu’da şehir içinde 50 santime yaklaşan ve köylerde de 1 metreye yaklaşan kar, hayatı durma noktasına getirirken; Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Özel İdare Ekiplerinin geceli-gündüzlü çalışması sonucu, köy yolları kısa sürede ulaşıma açıldı. İlçede Şubat ayının ikinci haftasında yaşanan Beyaz Esaretin mağduriyetini en kısa sürede önleyen ekiplerin olağanüstü gayretine duyarsız kalmayan İlçe Kaymakamı Yüce, yapılan kar mücadelesinde büyük fedakarlıklar gösteren ekiplere teşekkürlerini iletirken; yapılan çalışmaların amacına ulaşmasını sağlayan birimlerin hepsine birer Teşekkür Belgesi verdi.

Kar mücadelesinin ardından ilgili birimleri tek tek ziyaret eden Kaymakam Yüce, Köylere Hizmet Götürme Birliği Şantiye Şefi Selami Üstün ile Çoruh EDAŞ Tirebolu İşletme Şefi Soner Erkan ve İlçe Özel İdare Müdiresi Hamdiye Öztürk‘e ayrı ayrı teşekkür ederek, belgelerini bizzat kendisi takdim etti. Ayrıca, birimlerde çalışan personellere de Teşekkür Belgesi veren Kaymakam Yüce, ilçede hayatın normale döndüğünü ve tüm köy yollarının ulaşıma açıldığını kaydetti.