Kaza kurbanı komisere son görev!

Çanakkale Yenice’de uğradığı trafik kazasında hayatını kaybeden genç Komiser Yardımcısı Ömer Işık, memleketi Tirebolu’da gözyaşları arasında toprağa verildi…

Çanakkale’nin Yenice ilçesinde göreve giderken uğradığı trafik kazasında şehit düşen Komiser Yardımcısı Ömer Işık (29), 23 Haziran Pazar günü düzenlenen hazin bir törenle Tirebolu’da toprağa verildi. Trafik kurbanı Ömer Işık’ın, Öğretmen Okulu mezunu olduğu ve yaklaşık 3 yıl önce girdiği Komiser Yardımcılığı Sınavını kazanarak, polisliğe başladığı öğrenilmiş olup; ailesinin de aslen Gümüşhane ili Kürtün ilçesine bağlı Akçallı Köyünden olduğu ve uzun süredir Tirebolu’da oturduğu kaydedildi.

22 Haziran Cumartesi günü Yenice’de şehit olan 29 yaşındaki Komiser Yardımcısı Ömer Işık’ın cenazesi, Tirebolu Belediyesi’ne ait cenaze aracıyla 23 Haziran Pazar günü saat 14 sıralarında Tirebolu’ya getirildi. Talihsiz emniyetçi için ilçenin Cintaşı Mahallesindeki baba evi önünde helallik alındı. Genç emniyetçinin baba evi önünde biriken kalabalık, aile yakınlarına taziyede bulunurken; oğullarının ardından gözyaşı döken baba Zekeriya Işık ile annesi Menekşe Işık güçlükle teskin edildi. Bu arada, Komiser Yardımcısı Ömer Işık’ın kardeşleri Yasemin ve Gökhan Işık’da abilerini son yolculuğa uğurlarken, bir hayli üzgün ve bitkin haldeydiler. Biricik abilerinin peşinden gözyaşı döken Yasemin-Gökhan Işık kardeşlerin ağıtları yürekleri dağladı.

İlçede düzenlenen cenaze törenine Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce ile İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Tirebolu Belediye Başkan Vekili Kazım Tarakçı, İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Hamdi Yıldız, şehit komiserin mesai arkadaşları ve siyasi parti temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

Genç yaşta kazaya kurban giden Komiser Yardımcısı Ömer Işık’ın cenazesi, Cintaşı Camiinde İkindi Namazının ardından kılınan namazdan sonra meslektaşlarının ve arkadaşlarının omuzlarında Tirebolu Belediyesi cenaze aracına konularak, Kurucakale Mezarlığı’na götürüldü ve orada gözyaşları arasında defnedildi.

Tirebolu Ekspres Ailesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir