Kazım Karabekir, Deli Dumrul’u oynadı…

Tirebolu Kazım Karabekir Ortaokulu öğrencilerinin sahnelediği tiyatro gösterisi büyük beğeniyle izlendi…

Tirebolu Kazım Karabekir Ortaokulu öğrencileri, geride bıraktığımız hafta sonu Dede Korkut hikayelerinden “Deli Dumrul” oyununu sahnelediler. Önce okulda öğrencilere ve sonra da İskender Kaptan MTAL’de ilçe protokolüyle velilere sunulan tek perdelik oyun büyük bir beğeniyle izlendi.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile yapılan ortak çalışma sonucu Kazım Karabekir Ortaokulu 5, 6 ve 7’nci sınıf öğrencilerinden oluşan Tiyatro Grubunun, Yasemin Alemdaroğlu yönetiminde sahneye koyduğu Deli Dumrul adlı oyun, önce okul salonunda öğrencilere sunuldu. 12 Nisan Cuma akşamı İskender Kaptan MTAL salonunda ilçe protokolü ile velilerin de karşısına çıkan küçük tiyatrocular, tek perdelik oyunu büyük bir titizlikle sahneleyerek, ayakta alkışlandılar.

Gösteri sonunda bir konuşma yapan Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürü Nail Vuruşan, söz konusu oyunun gerçekleşmesinde çok önemli katkıları bulunan Tiyatro Eğitmeni ve Yönetmeni Alemdaroğlu’na teşekkür ederek, tiyatroda başarıyla rol alan öğrencileri kutladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir