Kazım Karabekir’de muhteşem kutlama! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Kazım Karabekir’de muhteşem kutlama!


Tirebolu’da, 21 Mart Nevruz Bayramı ile Dünya Ormancılar Günü ve Down Sendromlu Çocukların Farkındalık Günü; Kazım Karabekir Ortaokulu bahçesinde düzenlenen ortak bir programla kutlandı…

21 Mart Perşembe günü Tirebolu Kazım Karabekir Ortaokulu bahçesinde muhteşem bir program düzenlendi ve Nevruz Bayramı ile Dünya Ormancılar Günü ve Down Sendromlu Çocukların Farkındalık Günü birlikte kutlandı.

İlçede 3 ayrı kurum tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen programa; aynı gün Şenyuva Köyündeki bir etkinliğe giden Kaymakam Salih Yüce katılamazken, Ak Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk programın özel konuğu oldu. Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak ile ilçe protokolunun bir bölümünün hazır bulunduğu program, Kazım Karabekir Ortaokulu’nun organizesinde icra edildi. 21 Mart Nevruz Bayramı ile Dünya Ormancılar Günü ve Down Sendromlu Çocukların Farkındalık Günü için okul bahçesinde öğrenciler tarafından bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Programın açılışında sırasıyla Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürü Nail Vuruşan, Nevruz Bayramı ile ilgili; Orman İşletme Müdürü Okan Kaya, Dünya Ormancılar Günü ile ilgili ve Özel Eğitim Okulu Müdürü Fatih Göl’de Down Sendromlu Çocukların Farkındalık Günü ile ilgili konuşmalar yaparak, 21 Mart’ın anlam ve önemine dikkat çektiler. Kazım Karabekir Ortaokulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen kutlamalarda; baharın gelişini müjdeleyen nevruzla ilgili etkinlikler sergilenirken; geleneksel yumurta tokuşturma, mani atışması yapma, Nevruz Ateşi yakma ve örste demir dövme gibi oyunlar oynandı. Bu arada, bilek güreşi ve ok atma yarışları da yapılırken; programın onur konuğu Milletvekili Öztürk, çocuklarla bilek güreşine tutuştu.

Programın ilerleyen bölümünde Kazım Karabekirli öğrencilerin Dünya Ormancılar Günü ile ilgili gösterileri sunuldu. Akabinde Down Sendromlu çocuklar sahne alarak, gösterilerde bulundular. Tam bir bayram havasında geçen kutlamalarda konuklara Yörük Çadırında geleneksel ev yemekleri ikram edildi.

Kutlamaların son bölümünde İlçe Orman İşletme Müdürlüğü tarafından öğrencilere ve diğer katılımcılara 500 adet çam fidanı dağıtıldı. Programda çocuklara yakın ilgi gösteren Milletvekili Öztürk, öğrencilere tek tek fidan dağıtarak, kendileriyle boy boy hatıra fotografları çektirdi. Kazım Karabekir Ortaokulu himayesinde 3 ayrı kurumun birlikte gerçekleştirdiği kutlamalarda büyük coşku yaşanırken; programa veliler ve vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.