Kazım Karabekir’in TÜBİTAK rekoru! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Kazım Karabekir’in TÜBİTAK rekoru!


Tirebolu’da Bilim Fuarlarına katılımda rekor kıran Kazım Karabekir Ortaokulu, yeni dönemdeki program için tam 20 proje ile başvuru yaptı…

İçinde bulunduğumuz pandemi süreci boyunca öğrencilerine uyguladığı yöntem ve tekniklerle tüm dikkatleri üzerine çeken ve Uzaktan Eğitime de damga vuran Tirebolu Kazım Karabekir Ortaokulu, ilçede ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. İlçede gerçekleşen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programlarına rekor düzeyde bir katılım sağlayan ve bu zamana kadar 6 programa katılarak rekor kıran Kazım Karabekir Ortaokulu, şimdi de 7’nci programa hazırlanıyor.

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında gerçekleştirilmesi planlanan TÜBİTAK Bilim Fuarına 20 proje ile başvuru yapan Kazım Karabekir Ortaokulu’nun, son başvurusu da onaylanırken; söz konusu okul böylece 7 yıl üst üste fuar gerçekleştirmiş olacak. Okul müdürü Nail Vuruşan, bu konuda kendi rekorunu yenileyecek olan Kazım Karabekir Ortaokulu’nun, yeni döneme 20 proje ile hazırlandığını belirterek, söz konusu projelerin hazırlanmasında emeği geçen tüm mesai arkadaşlarına teşekkür etti.

Uzaktan Eğitim sürecinde uyguladığı özel yöntemlerle öğrencilerini geleceğe hazırlayan Tirebolu Kazım Karabekir Ortaokulu’nda TÜBİTAK ile ilgili projeler, başta okul müdürü Nail Vuruşan olmak üzere, müdür yardımcısı Şenay Zengin, Proje Yürütücüsü Yıldırım Albayrak ve okulda görevli tüm öğretmenler tarafından birlikte hazırlanıyor.