Kazım Karabekirli öğrenciler, hünerlerini sergilediler… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Kazım Karabekirli öğrenciler, hünerlerini sergilediler…


Tirebolu Kazım Karabekir Ortaokulu öğrencilerinin sunduğu “Ah Şu Gençler” adlı tiyatro gösterisi büyük beğeniyle izlendi…

Tirebolu’nun merkez okullarından Kazım Karabekir Ortaokulu öğrencilerinin, 17 Nisan’da İskender Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda sahnelediği tiyatro gösterisi, büyük beğeniyle izlenirken, öğrenciler tüm hünerlerini ortaya koydular.

Ünlü tiyatrocu Turgut Özakman’ın yazdığı ve Yasemin Alemdaroğlu’nun yönettiği “Ah Şu Gençler” adlı 14 bağımsız sahneden oluşan oyunu sergileyen Kazım Karabekir Ortaokulu 5, 6 ve 7’nci sınıf öğrencileri, izleyicilerden tam not alırken, profesyonel tiyatroculara adeta taş çıkarttılar. Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği tiyatroyu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Muammer Şimşek ve Recep Can ile Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu’da büyük bir dikkat ve beğeniyle izlediler.

Velilerin de yoğun ilgi gösterdiği tiyatro sonrasında sahnede öğrencilerini tek tek tebrik eden okul müdürü Nail Vuruşan, tüm katılımcılara teşekkür ederek, oyunun hazırlanmasında ve sahnelenmesinde büyük katkıları olan Halk Eğitim Müdürlüğüne, Tiyatro Eğitmeni ve Yönetmeni Yasemin Alemdaroğlu’na şükranlarını sunarken; okul öğretmenlerini de kutladığını bildirdi. Kazım Karabekir Ortaokulu’nun tiyatro gösterisi, sahnede hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle son buldu.