Kazım Karabekirli öğrencilerden anlamlı davranış!

Tirebolu Kazım Karabekir Ortaokulu öğrencilerinden Enver Kahyaoğlu ve Berkay Kadir Veyisoğlu, yolda buldukları çantayı içini açmadan belediyeye teslim ettiler…

Tirebolu’nun merkez okullarından Kazım Karabekir Ortaokulu’nda öğrenim gören 2 öğrenci, okul yakınlarında yol üzerinde buldukları içi dolu çantayı hemen belediyeye teslim ettiler.

İlçenin Yeniköy Mahallesindeki Tirebolu Lisesi’nde yapılmakta olan restorasyon çalışmaları kapsamında, söz konusu okulda proje çalışmalarını yürüten İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Zeynep Uzun, Kazım Karabekir Ortaokulu yakınlarında kaybettiği çantasına ve tablet bilgisayarına, sorumluluk sahibi 2 öğrenci sayesinde kavuştu. Kazım Karabekir Ortaokulu öğrencilerinden Enver Kahyaoğlu ve Berkay Kadir Veyisoğlu, okul yakınlarında ıssız bir yerde buldukları çantayı, hiç vakit kaybetmeden Tirebolu Belediyesi’ne götürdüler. Belediye hoparlörlerinden yapılan anons üzerine çantasına kavuşan Öğretim Görevlisi Uzun, çantayı belediyeden teslim aldıktan sonra, yanına arkadaşı Doç. Dr. Aynur Çiftçi’yi de alarak, Kazım Karabekir Ortaokulu’na gitti. Kaybolan çantasına kavuşan Uzun, öğrencilerin örnek sorumluluk anlayışından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, okul müdürü Nail Vuruşan ile çantayı bulan öğrencilere teşekkürlerini iletti.

Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürü Vuruşan, 2 öğrencinin örnek sorumluluk anlayışını diğer okul arkadaşlarıyla da paylaşarak, yolda buldukları çantayı belediyeye teslim eden bu 2 öğrencinin dönem sonunda Öğrenci Davranışlarını Değerlendirme Kurulu tarafından ödüllendirileceğini söyledi ve bu anlamlı davranışlarından ötürü 2 öğrenciyi ayrı ayrı tebrik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir