Kertmen, Tokyo Olimpiyatlarına hazırlanıyor! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Kertmen, Tokyo Olimpiyatlarına hazırlanıyor!


Milli sporcumuz Avni Kertmen, 2020’de Tokyo’da yapılacak Uluslararası Badminton Turnuvası’na iddialı şekilde bileniyor…

Badminton’da, uluslararası şampiyonalarda aldığı başarılı sonuçlarla Tirebolu’nun gurur kaynağı olan milli sporcumuz Avni Kertmen, 2020 yılında Tokyo’da yapılacak olimpiyatlara hazırlanıyor.

İlçemizin Avcılı Köyünden olan ve hayatını Almanya’da sürdüren gözde badmintoncu Kertmen, son olarak bu ay içinde Tayland’ın başkenti Bangkok’ta yapılan uluslararası turnuvaya katıldı ve bu turnuvada WH1-WH2 kategorisinde karışık çiftlerde Narin Uluç ile birlikte üçüncü olarak Milli Takımımıza bronz madalya kazandırdı. Badminton’da Milli Takımımızın gözde sporcuları arasında yer alan başarılı hemşerimiz ve gurur kaynağımız Kertmen, Uluslararası Badminton Turnuvalarında 167 kez birinci olurken; 4 Dünya ve 10’da Avrupa Şampiyonluğu ile adını spor tarihine altın harflerle yazdırdı.

Türkiye’yi uluslararası turnuvalarda başarıyla temsil eden ve Badminton Milli Takımımızın yüzakı olan sporcumuz Kertmen’i bir kez daha tebrik ediyor ve kendisini yürekten kutluyoruz. Gelecek yıl Tokyo’da yapılacak Paralimpik Olimpiyatları’nda altın madalya için mücadele vereceğini bildiren milli gururumuz Kertmen’e, şimdiden bu olimpiyatlarda da başarılar diliyoruz.