Keşmer Ailesinin futbol sevgisi bir başka! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Keşmer Ailesinin futbol sevgisi bir başka!


Tirebolulu İmam Selim Keşmer ile eşi Nigar Keşmer, futbolcu olan ikiz oğulları Rahim ve Rahman’ın maçlarını kaçırmıyorlar..!

Tirebolulu futbolcu ikiz kardeşler Rahim ve Rahman Keşmer’in çok ilginç bir spor öyküleri var. Babaları imam olan ve futbola 10 yaşında Espiyespor alt yapısında başlayan Keşmer kardeşler, bugün memleketlerinin takımı Tireboluspor’da yer alıyorlar.

Futbola babalarının teşvikiyle birlikte başlayan ve Espiye’den ayrıldıktan sonra Giresunspor alt yapısına giden ikiz kardeşler Rahim ve Rahman, bugüne kadar sırasıyla Akçaabat Sebat Proje, Akçaabat Sebatspor, Trabzon Söğütlüspor, Trabzon Kanuni ve son olarak da Yomraspor gibi takımlarda top koşturdular. 9 yılda tam 6 kulüp değiştiren ve özellikle tüm Trabzon takımlarını tek tek dolaşan ikiz kardeşler, bu yılki ara transferde Tireboluspor Kulübüne alındılar.

Futbolu çok seven ve çocuklarının iyi bir futbolcu olması için kulüp kulüp gezen Tirebolulu İmam Selim Keşmer, şu anda Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören ikiz çocukları Rahim ve Rahman’ı, memleketinin takımı Tireboluspor’a kendi eliyle getirdi. Tireboluspor U 19 Takımının, ikinci devrenin ilk maçı olan Bulancak karşısında Mavi-Beyazlı formayı ilk kez giyen ikizler, 2-1 kazanılan maçta gösterdikleri performansla dikkat çekerken; tribünlerden çocuklarını birlikte izleyen baba Selim Keşmer ile anne Nigar Keşmer’de büyük heyecan yaşadılar. 2 erkek ve 2’de kız çocukları bulunan Keşmer çifti, futbolcu olan oğullarını izlemekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Onlar bizim herşeyimiz. Onları hem okullarında ve hem de hafta sonları görev aldıkları sahalarda yakından takip ediyoruz. Spor ve özellikle futbol bizim için çok büyük bir tutku. O yüzden oğullarımızı her gittiği kulüpte adım adım takip ediyoruz. İkizlerimiz hem okuyacak ve hem de iyi bir futbolcu olacaklar” şeklinde yorum yaptılar. Öte yandan, Rahim ve Rahman’ın da gelmesiyle Tirebolu U 19 Takımının daha da güçlendiğini bildiren Mavi-Beyazlı ekibin alt yapı teknik adamı Necati Akyol, bundan sonraki maçlarda ikizlerden çok şey beklediklerini ve onlara son derece güvendiklerini söyledi.