Kitap Okuma Yarışması birincisi Tirebolu’dan! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Kitap Okuma Yarışması birincisi Tirebolu’dan!


Giresun’da ortaokullar arasında düzenlenen Kitap Okuma Yarışmasında, Tirebolu Kazım Karabekir Ortaokulu’ndan 6/B Sınıfı öğrencisi Emirhan Akar il birincisi oldu…

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce il merkeziyle ilçelerdeki orta okullar arasında düzenlenen Kitap Okuma Yarışması’nda birincilik Tirebolu’nun oldu. İlçemiz merkez okullarından Kazım Karabekir Ortaokulu 6/B Sınıfı öğrencisi Emirhan Akar, Kitap Okuma Yarışmasında il birinciliğini elde etti.

Söz konusu yarışmada tüm rakiplerini geride bırakarak il birincisi olan Kazım Karabekirli Akar’a ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt verdi. Bu arada, il 5’e girenlerin ödüllendirildiği yarışmada ilçemiz Çeğel Asım Yıldırım Ortaokulu’da 4’ncü ve 5’nci sıraları alarak, Tirebolu’nun adının ön plana çıkmasında önemli bir payın sahibi oldu. Okullararası Kitap Okuma Yarışmasında il birincisi olan Emirhan Akar’ın bu başarısı, İlçe Milli Eğitim camiasında ve Kazım Karabekir Ortaokulu’nda büyük sevinçle karşılanırken; okul müdürü Nail Vuruşan, il birincisi öğrencisini ve bu öğrenciye kılavuzlık yapan Türkçe Öğretmeni Seda Küçükayar ile müdür yardımcısı Gamze Kılınç’ı tebrik ettiğini söyledi.

Öte yandan, Tirebolu’da orta okullar arasında düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda da ilçe ikinciliğini elde eden Kazım Karabekir Ortaokulu öğrencisi Hasan Kamil Aktan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz tarafından altınla ödüllendirildi.