Son Dakika

Haziran 20 2024 | Perşembe
EĞİTİMKÜLTÜR

Kitap Okumada İl Birincisi olduk!

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen Kitap Okuma Yarışması’nda, Tirebolu Piri Reis MTAL öğrencisi Şeref ve ailesi, il birinciliğini kazandı…

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından aile içi etkileşimi teşvik etmek amacıyla düzenlenen “Benim Ailem Kazanıyor” adlı Kitap Okuma Yarışması’nda, Tirebolu Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Batuhan Şeref ve ailesi, il birincisi oldu. İl genelinde düzenlenen Kitap Okuma Yarışması’nın finali 24 Mayıs Cuma günü Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti.

İlçe yarışmalarında birinci olarak ilde yarışmaya hak kazanan 14 öğrenci ve aileye; Tarık Buğra’nın “Osmancık”, Tolstoy’un “İnsan Ne İle Yaşar” ve Mustafa Kutlu’nun “Mavi Kuş” adlı romanlarının içeriğinin sorulduğu 12 soru yöneltildi. Yarışmaya katılan öğrenci ve aileler, birbirleriyle kıyasıya yarışırlarken; bir yandan bilgi ve kültürlerini sergilediler ve bir yandan da keyifli bir mücadeleye imza attılar. Yapılan final yarışması sonunda ilçemiz temsilcisi Tirebolu Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Şeref ve ailesi, büyük bir başarıya imza atarak il birinciliğini elde etti. “Benim Ailem Kazanıyor” adlı proje kapsamında yapılan Kitap Okuma Yarışması’nda il birincisi olan Şeref Ailesi’ne ödülünü, Giresun Ak Parti Milletvekili Nazım Elmas takdim etti.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler