Kıyı balıkçılarına destek sürüyor! - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

Kıyı balıkçılarına destek sürüyor!


Giresun ili genelinde 403 kıyı balıkçısına toplamda 413 bin lira destek ödemesinde bulunulurken, aynı kapsamda Tirebolu’da 39 balıkçıya 40 bin 500 TL’lik ödeme yapıldığı açıklandı…

Giresun ili genelinde kıyı balıkçılığı yapan balıkçılara geride bıraktığımız dönem içinde 413 bin lira destek ödemesi yapıldığı bildirildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Giresun İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Angın, Giresun ili genelinde bu ödenekten 403 kıyı balıkçısının yararlandığını kaydetti.

Denizlerde ve iç sularda geleneksel kıyı balıkçılığı verilerinin güncellenerek kayıt altına alınması ve sürdürülebilir yönetiminin sağlanması amacıyla ilgili tebliğ çerçevesinde Giresun’da küçük ölçekli balıkçı teknelerine verilen destekleme işlemlerinin tamamlandığını belirten Angın; 5 metrenin altındaki tekneler için 750 TL, 5-7,99 metre arasındakilere 1000 TL ve 8-9,99 metre arasındaki tekneler için de 1250 TL destek sağlandığını bildirdi.  İl genelinde 403 kıyı balıkçısına ödenen toplam destek miktarının 413 bin lira olduğu açıklandı.

Öte yandan, Tirebolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, ilçemizde 39 kıyı balıkçısına toplamda 40 bin 500 TL destek ödemesi yapıldığı bildirildi.