Koronavirüste Sevindiren Tablo! - SAĞLIK | Tirebolu Ekspress Haber

Koronavirüste Sevindiren Tablo!


Mart ve Nisan aylarında günlük vaka sayısı 400’ü aşan Giresun ve ilçeleri; kırmızıdan, turuncu ve sarıya dönmeye başladı. Covitten il genelinde kaybedilen insan sayısı 456..!

Geride bıraktığımız Mart ve Nisan aylarında günlük vaka sayısı 400’ü aşan Giresun’da, son dönemlerde vaka sayılarının düşmeye başladığı ve il geneliyle ilçelerde kırmızı olan Vaka Seyir Haritamızın, turuncu ve sarıya döndüğü ifade edildi. Sağlık mBakanlığı tarrafından illere göre haftalık vaka sayısı haritasında geçen hafta 100 bin kişi de 706.23’e yükselen Giresun’da, bu oranın yeni açıklanacak olan haritada 380 ila 390 arasında olması bekleniyor.İLÇELERDEKİ VAKA SAYILARI NE KADAR?

İlçe verilerine bakıldığında en fazla vaka Bulancak’ta  görülürken; Alucra, Doğankent ve Yağlıdere ilçelerindeki vaka sayısının sıfırlandığı bildirildi. Son dönemde yapılan test sonuçlarına göre, 63 vaka ile il genelinde ilk sırayı alan Bulancak’tan sonra, Giresun merkezdeki vaka sayısının da 54 olduğu açıklandı. En son yapılan tespitlere göre, diğer ilçelerdeki vaka sayıları da şu şekilde oluştu: Espiye: 18, Keşap ve Görele: 12’şer, TİREBOLU: 11, Piraziz: 8, Dereli: 4, Çamoluk, Şebinkarahisar ve Eynesil: 3’er, Güce: 2, Çanakçı: 1.İl Hıfzıssıhha Kurulu’ndan yapılan açıklamada, Giresun il genelinde bu zamana kadar 46 bin 667 kişi Covit-19’a yakalanırken; bu kişilerden 456’sı hayatını kaybetti. Bu arada, 44 bin 123 kişi sağlığına kavuşurken; bu zamana kadar 230 bin 330 kişiye test uygulandığı bildirildi. Öte yandan; yetkililer, bölgede vaka sayılarının düşmesiyle ilgili olarak rehavet uyarısında bulunarak, tüm vatandaşların hep birlikte kurallara harfiyen uymaları gerektiğinin altını bir kez daha çizdiler.